KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Wyniki uczniów w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2017/2018

1/ Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe organizowane corocznie przez Podlaskiego Kuratora Oświaty w Białymstoku

terminarz_2017-2018-_sp-1.pdf
terminarz_2017-2018-_g-1.pdf

Zadania_Wojewodzki_Konkurs_Matematyczny_2017-2018.pdf - stopień szkolny

rej_test_sp_matematyka_-_stopien_rejonowy_2018.pdf

http://serwer1680625.home.pl/testy_konkursowe/2017/sp/matematyka/woj_test_sp_matematyka.pdf - stopień wojewódzki

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Wojciech Sawicki - uczeń kl. VI został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. W ubiegłym roku szkolnym Wojtek uzyskał tytuł finalisty tego konkursu. Ogromne gratulacje składamy Wojtkowi, naszym matematyczkom p. Ani Ostrowskiej i p. Agnieszce Hołubowicz, a także Rodzicom ucznia - P. Joannie i Krzysztofowi Sawickim.

Uzyskanie tytułu laureata z matematyki uprawnia ucznia do:

1/ otrzymania na koniec roku szkolnego oceny celującej z tego przedmiotu,
2/ zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty z matematyki,
3/ otrzymania najwyższego wyniku z egzaminu z tego przedmiotu,
4/ przyjęcia w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej, po spełnieniu pozostałych niezbędnych warunków wymaganych do przyjęcia do danego typu szkoły (art. 132 Ustawy - Prawo oświatowe - Dz. U. z 2017 r. poz. 59, z późn. zm.).

Więcej informacji na ten temat na stronie: http://www.kuratorium.bialystok.pl/rodzice-i-uczniowie/konkursy-olimpiady-turnieje/konkursy-organizowane-przez-pko/uprawnienia-laureatow-wojewodzkich-konkursow-przedmiotowych.html

2/ Regionalny Konkurs Matematyczny "Z szóstką na 6" organizowany corocznie przez Szkołę Podstawową im. A. Kujałowicz w Suwałkach

Wojciech Sawicki z kl. VI zajął I miejsce w etapie regionalnym (ostatnim), który został przeprowadzony w tejże szkole 20 kwietnia 2018 r. Otzrymał 28 pkt na 30 pkt możliwych. Gratulujemy wygranej!!!

3/ Pangea - międzynarodowy konkurs matematyczny dla uczniów klas IV - VII szkół podstawowych

W konkursie tym z trudnymi zadaniami matematycznymi zmagają się uczniowie z Polski, Niemiec, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoch, Litwy, Austrii, Szwecji, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czech i Węgier. W edycji 2018 z "królową nauk" zmierzyło się 11119 uczniów klas szóstych z Polski. Wśród nich był uczeń naszej szkoły - Wojciech Sawicki, który na etapie szkolnym zajął 14 miejsce i zakwalifikował się do etapu finałowego. W Warszawie uczeń rywalizował z 35 uczniami z innych polskich szkół, uzyskał 18 miejsce (40,4 pkt / 50 pkt, co stanowi 81%) i został wyróżniony brązowym medalem.

79 miejsce wśród uczniów klas IV na etapie szkolnym zajął Jan Sawicki.

Składamy ogromne gratulacje Wojtkowi, Jankowi oraz p. Ani Ostrowskiej i p. Agnieszce Hołubowicz, a także rodzicom chłopców, P. Joannie i Krzysztofowi Sawickim.

4/ Kangur Matematyczny 2018

Zwycięzcy konkursu matematycznego - Kangur Matematyczny 2018:

1/ kategoria "Maluch" (kl. III sp):

- Marta Rytwińska - 73,25 pkt - wyróżniona

- Gabriel Banaszewski - 71,25 pkt - wyróżniony

2/ kategoria "Maluch" (kl. IV sp):

- Jan Sawicki - 101 pkt - wyróżniony

3/ kategroia "Benjamin" (kl. VI sp):

- Wojciech Sawicki - 131,25 pkt - wynik bardzo dobry

- Bartosz Sawicki - 97,25 pkt - wyróżniony

Zakresy_punktow_-_Kangur_Matematyczny_2018.docx

Składamy ogromne gratulacje uczniom, nauczycielom przygotowującym do konkursu i rodzicom dzieci.

Wyniki_uczniow_w_konkursach_przedmiotowych_2016-2017.docx