KONKURSY PRZEDMIOTOWE

PŁAZY WOKÓŁ NAS

Wyniki konkursu pt. „PŁAZY WOKÓŁ NAS”

16 kwietnia br. w siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu odbył się finał konkursu wiedzy „Płazy wokół nas”, którego organizatorem był Suwalski Park Krajobrazowy. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy na temat płazów, poznanie płazów żyjących w najbliższej okolicy, a także przełamanie uprzedzeń oraz kształtowanie pozytywnego stosunku do tej grupy zwierząt

Konkurs skierowany był do uczniów klas: V- VII szkół podstawowych. Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem pań: Aldony Faleckiej, Lucyny Jasionowskiej oraz Moniki Okrągły.

Do finału konkursu zakwalifikowało się 25 uczniów ze szkół podstawowych w Wiżajnach, Jeleniewie, Przerośli, Pawłówce i Rutce-Tartak, którzy zostali wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach szkolnych spośród 83 uczestników konkursu.

Finał konkursu składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczestnicy rozwiązywali test składający się z 25 pytań dotyczących biologii, środowiska życia, znaczenia, zagrożeń oraz ochrony płazów. Natomiast w części praktycznej mieli za zadanie rozpoznać płazy występujące na terenie SPK na podstawie zdjęć oraz ich głosów.

Laureatami konkursu zostali:
Wiktor Rutkowski ze Szkoły Podstawowej w Wiżajnach - I miejsce
Nina Kuprewicz - uczennica klasy V B Szkoły Podstawowej w Jeleniewie - II miejsce
Weronika Waszkiewicz – uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Jeleniewie - III miejsce

Wyróżnienia otrzymali:
Karolina Grajżul ze Szkoły Podstawowej w Rutce-Tartak
Wojciech Sawicki – uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Jeleniewie
Karolina Suchocka ze Szkoły Podstawowej w Rutce-Tartak

Laureatom oraz uczniowi wyróżnionemu w konkursie, a także przygotowującym uczniów do konkursu pedagogom bardzo serdecznie gratulujemy. Dziękujemy też pracownikom Suwalskiego Parku Krajobrazowego za zorganizowanie konkursu propagującego wiedzę na temat płazów żyjących na naszych terenach.