Olga Kłoczko

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Święty Jan Paweł II – „Człowieka trzeba mierzyć miarą serca

Z okazji 100 Rocznicy Urodzin Karola Wojtyły i Roku 2020 – Roku św. Jana Pawła II –uchwalonego przez Sejm Rzeczypospolitej Polski, ogłaszamy konkurs dla uczniów naszej szkoły.

Cele Konkursu

Celem konkursu jest:

1.   Przybliżenie osoby św. Jana Pawła II, jako człowieka miłującego Boga i bliźniego oraz jako przyjaciela dzieci i młodzieży –              ( dzieciństwo i młodość Karola Wojtyły, działalność duszpasterska, pontyfikat Jana Pawła II, pielgrzymki do Polski i świata, służba Bogu i człowiekowi, miejsca kultu).                                          .

2.   Pamięć o 100 urodzinach Karola Wojtyły.

3.   Wychowanie i kształtowanie dzieci i młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych głoszonych przez Papieża-Polaka.

4.   Kształtowanie postaw religijno - patriotycznych

5.   Ukazanie św. Jana Pawła II jako wzorca osobowego i autorytetu dla dzieci i młodzieży.

6.   Wzbudzenie w młodych ludziach refleksji nad nauczaniem          św. Jana Pawła II.

7.   Rozwój umiejętności plastycznych, kreatywności i wyobraźni.

8.   Rozwijanie postawy wdzięczności Bogu za dar św. Jana Pawła II

Założenia organizacyjne:
Konkurs plastyczny skierowany jest do uczniów klas, V-VI i VII –VIII naszej szkoły, która jest organizatorem tego konkursu.

1.    Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej                     pt. „Św. Jan Paweł II – „Człowieka trzeba mierzyć miarą serca”.

2.  Wymagania konkursowe:

·     technika wykonania prac: wydzieranka, malarstwo, rysunek, płaskorzeźba lub wypalanie w drewnie, kolaż, witraż.

·     kategorie wiekowe i technika wykonania:

- klasa V - VI (rysunek, malarstwo - dowolna technika, kolaż - format A4 lub A3, płaskorzeźba lub wypalanie w drewnie, witraż).

- klasa VII - VIII (rysunek, malarstwo - dowolna technika, kolaż - format A4 lub A3, płaskorzeźba lub wypalanie                  w drewnie, witraż).

4. Zgłoszenie prac (przesłanie zdjęć z prac) jest równoznaczne                       z przekazaniem praw autorskich.

5. Każda  praca  powinna  zostać  opatrzona  opisem  zawierającym:  tytuł  pracy,  imię  i nazwisko  autora,  klasę  i  szkołę,  do  której  uczęszcza  oraz  tel.  kontaktowy.  Opis  taki umieścić należy na odwrocie pracy plastycznej, w przypadku prac dostarczanych pocztą elektroniczną (foto z pracy) opis umieścić należy w temacie e-maila.

6.Osoby biorące udział w konkursie wyrażają zgodę na przetwarzanie przez Organizatora Konkursu tj. szkoły swoich danych osobowych.                                                                                                    7.  Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane autorom.

Ocena prac konkursowych

1.     Prace(zdjęcia z prac-w formie elektronicznej)  należy składać               w terminie do dnia 30.05.2020 r. na adres: olgakloczko@poczta.onet.pl .

2.    O wyłonieniu laureatów konkursu decyduje jury powołane przez Organizatora.

3.    Jury pod uwagę  weźmie:
      zgodność z tematem konkursu,

jakość wykonania,

oryginalność i samodzielność,

nie będą przyjmowane prace wyklejane makaronem, kaszą, plasteliną,

4.   Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne.

5.   Prace przechodzą na własność organizatora.

6.   Najlepsze prace będą przesłane do Kurii Diecezji Ełckiej.

Ogłoszenie wyników konkursu

1.     Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 01.06 2020 r. na stronie internetowej szkoły.

2.   Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni ocenami i punktami                 z zachowania, otrzymają także dyplom elektroniczny.

3.   Zwycięzcy konkursu – otrzymają także drobne nagrody rzeczowe       i ich prace będą przedstawione w dalszym etapie w Kurii Diecezji Ełckiej.

4.   Organizator przyzna trzy nagrody w każdej kategorii wiekowej oraz wyróżnienia.

5.   Jury ma prawo do wytypowania dodatkowych nagród.

6.   Prace laureatów będą prezentowane na wystawie pokonkursowej          w na stronie internetowej szkoły i parafii.

Sala:
E-mail: olgakloczko@poczta.onet.pl