Samorząd Uczniowski

__________________________________________________________________________________________________________

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego
Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Jeleniewie
w I semestrze roku szkolnego 2017/2018

Samorząd Uczniowski pracował zgodnie z Harmonogramem Działań oraz Kalendarzem Imprez Szkolnych. W I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wykonał następujące zadania:

1. Zorganizowanie zebrania kandydatów z poszczególnych klas do SU.
  2. Przeprowadzenie wolnych, demokratycznych i tajnych wyborów na przewodniczącego SU.
  3. Wyznaczenie poszczególnych sekcji (do spraw akcji charytatywnych, kulturalno-rozrywkowej, dekoracyjno-informacyjnej) oraz opracowanie Harmonogramu Działań SU na cały rok szkolny.
  4. Zorganizowanie uroczystości szkolnej z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
  5. Przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Góra grosza".
  6. Odwiedzenie grobów pomordowanych Polaków w Szpęgawsku oraz uczczenie ich pamięci.
  7. Zorganizowanie Słodkiego Kiermaszu, zbieranie funduszy na tablicę upamiętniającą nadanie imienia i sztandaru szkole.
  8. Udział w audycji pt. „Co w szkole” w Radio Bayer FM w Suwałkach.
  9. Zorganizowanie Balu Wszystkich Świętych.
  10. Zorganizowanie apelu i happeningu z okazji rocznicy uchwalenia Konwencji Praw Dziecka.
  11. Zorganizowanie Konkursu na Najładniej Udekorowaną Salę Lekcyjną z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
  12. Zorganizowanie zbiórki plastikowych nakrętek (zbiórka całoroczna) w celu pomocy niepełnosprawnym dzieciom.

Działania podejmowane przez SU przez cały rok szkolny 2017/2018:

- systematyczne organizowanie zebrań samorządu uczniowskiego,

- współdziałanie z organami szkoły i gospodarzami klas,

- prowadzenie gazetki ściennej samorządu uczniowskiego,

- systematyczne dostarczanie zdjęć oraz artykułów informacyjnych o działaniach SU, imprezach, przedsięwzięciach do administratora strony internetowej szkoły.

Opiekun SU:

Anna Wasilewska