MENU:

 • 30.03.2020

  Moduł Marta Paciorkowska został zmodyfikowany

 • Emilia Turek

  Witam.

  Bardzo proszę, aby wpisywać w wysyłanych do mnie wiadomościach: temat wiadomości i klasę.

  Zdaję sobie sprawę, że dla nas wszystkich to nowa sytuacja i wszyscy się uczymy.

  Życzę dużo zdrowia.

 • 28.03.2020

  Moduł Radosław Modzelewski został zmodyfikowany.

  Szanowni rodzice uczniów klasy V a i Wy kochani uczniowie -poszukujemy nowych, bardziej interesujących dla Was metod nauczania. W związku z tym, zaczniemy pracę na platformie google classroom.

  Więcej informacji w mojej podstonie.

 • Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice!

  Rada Pedagogiczna naszej Szkoły pracuje nad udoskonaleniem nauki zdalnej, tak, aby nieco odciążyć Was - Uczniowie i Rodzice - od zadawanych przez nas prac.

  Sytuacja jest nadzwyczajna, bez wątpienia. Każdy nauczyciel ma obowiązek realizacji podstawy programowej w sposób zdalny, a uczeń nauki w tej samej formie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że bezpośredni kontakt z uczniem na lekcji, to połowa wykonanej pracy. Forma pracy, którą przyjęliśmy i stosujemy jest dla wielu z Was - Uczniowie i Rodzice - czasami nie do przebrnięcia. Wiele tematów do zrealizowania, wiele zadawanych przez nas prac, niejednokrotnie trudności techniczne (w domu niewystarczająca liczba komputerów, brak drukarki, pracujący Rodzice, którzy mogą poświęcić czas swojemu Dziecku tylko po zakończonej pracy itd.) powoduje dyskomfort i frustrację, zarówno w życiu Ucznia, jak i Rodzica. 

  Jak Was odciążyć? Oto jest pytanie, na które postaramy się znaleźć rozwiązanie.

  Życzę wszystkim dużo zdrowia, bo tak naprawdę, to ono teraz jest najważniejsze!


  Bożena Sobieszczańska 
  Dyrektor Szkoły 

 • Prace plastyczne o zwiastunach wiosny

  Na początku marca bieżącego roku klasa II wykonała piękne prace plastyczne o zwiastunach wiosny. Dzieci z wielką radością i zapałem malowały wiosenne kwiaty oraz kolorowały i wycinały elementy pracy pt.:"Bocian na łące." Prace zostały zamieszczone na klasowej gazetce ściennej i na gazetce ściennej na holu obok sali nr 2. Mam nadzieję, że już wkrótce zobaczymy je w szkole. Teraz zapraszam do galerii zdjęć.

   Notatkę sporządziła: Anna Urynowicz

 • DOBRA INFORMACJA

  Drodzy Uczniowie i Rodzice!

  Pragniemy poinformować, że środki finansowe wpłacone na planowaną, a odwołaną wycieczkę do Szwecji, wszystkim Uczniom zostaną zwrócone w 100%. Odbiór osobisty pieniędzy przez Rodzica u p. Artura Apalko nastąpi po powrocie do Szkoły.

  Wszystkim życzymy zdrowia!

  Bożena Sobieszczańska 
  Dyrektor Szkoły 

 • PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

  Kochani Ósmoklasiści, Drodzy Rodzice!

  Egzamin próbny jest dobrowolny i nie będzie oceniany ocenami cząstkowymi przez nauczycieli uczących danych przedmiotów w naszej Szkole. 
   

  W dniach 30 marca - 01 kwietnia br. odbędzie się próbny egzamin ósmoklasisty zorganizowany przez MEN i CKE. Arkusze każdy uczeń będzie mógł pobrać ze strony CKE https://cke.gov.pl/ lub OKE Łomża https://www.oke.lomza.pl/

  • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
  • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
  • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne (w naszej Szkole wszyscy Uczniowie przystępują do j. angielskiego).

  Symbol arkusza standarowego, do wyboru przez wszystkich Uczniów naszej Szkoły - O100. Poniżej przykładowe arkusze z ubiegłego roku:

  https://cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_OSMOKLASISTY/Arkusze-egzaminacyjne/2019/jezyk_polski/Arkusz_OPOP-100-1904.pdf

  https://cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_OSMOKLASISTY/Arkusze-egzaminacyjne/2019/matematyka/Arkusz_OMAP-100-1904.pdf

  https://cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_OSMOKLASISTY/Arkusze-egzaminacyjne/2019/jezyki/OJAP-100-1904.pdf

   

  Chociaż próbny egzamin nie jest obowiązkowy, jednak uważam, że powinien do niego przystąpić każdy Uczeń klasy VIII naszej Szkoły i nie tylko - w ramach rozgrzewki przed właściwym i decydującym egzaminem.

   

  Wskazane jest, abyście rozwiązywali zadania w ustalonym już czasie, niektórzy z Was mają czas przedłużony:

        - j. polski - 120 min (2 godz.), przedłużony czas 120 min + 60 min (3 godz.);

        - matematyka - 100 min (1 godz. 40 min), przedłużony czas 100 min + 50 min (2 godz. 30 min);

        - j. angielski - 90 min (1 godz. 30 min), przedłużony czas 90 min + 45 min (2 godz. 15 min).

   

  Rozpoczęcie pracy z arkuszem każdego dnia zalecane jest dokładnie o godz. 9:00. Czas rozwiązywania zadań należy odliczyć od zakończenia czynności organizacyjnych, tj. zakodowania arkusza (wpisania kodu, peselu), zapoznania się z instrukcją itp.

   

  Wskazane jest również, aby Uczniowie, którzy mają przyznany komputer, prace z j. polskiego i j. angielskiego napisali właśnie na komputerze.

  Informacja o sposobie zapisywania odpowiedzi do zadań na komputerze znajduje się na stronie CKE w "Informacji ...." na str. 29 - 30:

  https://cke.gov.pl/images/_KOMUNIKATY/20190826%20E8%20Informacja%20o%20sposobie%20organizacji%20i%20przeprowadzania%202019_2020.pdf

   

  Uwzględniając domowe warunki techniczne umożliwiamy Wam, Kochani Uczniowie, osobisty wybór formy przedstawiania rozwiązań zadań spośród następujących:

  • w pliku w edytorze tekstów;
  • na wydruku;
  • korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie);
  • na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

  Umożliwiamy również pobór wydruku arkusza w Szkole (przez Ucznia bądź Rodzica), jednak praca z arkuszem odbywa się już w domu Ucznia. W tej sytuacji niemożliwe będzie rozpoczęcie pracy z arkuszem dokładnie o wyznaczonej godzinie.

   

  Wykonane prace należy wysłać na email Nauczyciela (podany w zakładce "NAUKA ZDALNA") - najbardziej bezpieczna forma - lub Messengera Nauczyciela, który uczy danego przedmiotu (ta forma jest zalecana w przypadku, jeśli nie uda się przesłać pracy na emaila).

   

  Drodzy Uczniowie, uwzględniliśmy zalecenia CKE - egzamin próbny nie będzie oceniany ocenami cząstkowymi przez nauczycieli uczących danych przedmiotów, a jedynie posłuży do celów informacyjnych (kolejna szansa pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) i diagnostycznych (zidentyfikowanie wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, a które wymagają jeszcze doskonalenia).

   

  O szczegółach próbnego egzaminu dowiecie się ze strony https://www.gov.pl/web/edukacja/probny-egzamin-osmoklasisty

   


  Bożena Sobieszczańska
  Dyrektor Szkoły

  W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości umożliwiam Uczniom i Rodzicom służbowy kontakt telefoniczny - 791 000 778

 • 27.03.2020

  Moduł Marta Paciorkowska został zmodyfikowany

 • 27.03.2020

  Moduł Beata Czupryńska został zmodyfikowany.

  Dodano kartę Koło Redakcyjne.

 • Bożena Sobieszczańska

  W zakładce "NAUKA ZDALNA" wprowadzono temat zajęć z matematyki w kl. VIIB obowiązujący 27.03.2020 r. (piątek).

 • 26.03.2020

  Moduł Brygida Konikowska został zmodyfikowany

 • 26.03.2020

  Moduł Aldona Falecka został zmodyfikowany.

  Dodano kartę Koło miłośników książek.

 • NAUKA ZDALNA od 25.03.2020 r. obowiązkowa

  Kochane Dzieci i Uczniowie, Drodzy Nauczyciele i Rodzice!

  Od dziś 25 marca 2020 r. (środa) rozpoczyna się w całej Polsce nauka zdalna, która jest obowiązkowa.

  Zwracam się z prośbą do Państwa, Drodzy Rodzice, o systematyczność w nauce swoich dzieci, motywowanie ich do nauki, kontrolę pracy zdalnej, wykonywanie wszystkich poleceń i zadań wskazanych przez nauczycieli.

  Lekcje zdalne są systematycznie zamieszczane przez poszczególnych nauczycieli w zakładce "NAUKA ZDALNA".

  Prace uczniów będą podlegać ocenie. 

  Pracę zdalną nauczyciel - uczeń rozpoczęliśmy już wcześniej, aby obszerny materiał, szczególnie z przedmiotów ścisłych, mógł zostać zrealizowany do końca bieżącego roku szkolnego. W przeciwnym razie prawie dwutygodniowa przerwa w nauce trwająca od 12 do 24 marca spowodowałaby duże braki, nie do nadrobienia. Dotyczy to tych przedmiotów, które w tygodniowym rozkładzie zajęć występują 5, 4, a nawet 3 razy i nowy materiał nauczania jest wprowadzany i realizowany na jednej lub maksymalnie dwóch jednostkach lekcyjnych.

  Zdajemy sprawę, że jest bardzo trudno, z różnych przyczyn. W razie wątpliwości umożliwiamy Państwu, Drodzy Rodzice, bezpośredni kontakt telefoniczny, poprzez email lub w inny sposób. 

  Szanowni Państwo Nauczyciele, bardzo proszę o rozwagę w zadawaniu pracy swoim uczniom, o nieprzeciążanie ich swoim przedmiotem. Nauka zdalna powinna bowiem odbywać się zgodnie z obowiązującym tygodniowym rozkładem zajęć.


  Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i życzę dużo zdrowia. 


  Bożena Sobieszczańska 
  Dyrektor Szkoły 

 • KORONAWIRUS - PROFILAKTYKA

  22.03.2020 r.

  Szanowni Państwo, Kochane Dzieci i Uczniowie!

  W związku z przedłużeniem zawieszenia zajęć w placówkach oświatowych do Świąt Wielkanocnych zawieszeniu do odwołania w naszej Szkole ulegają wszystkie wcześniej wprowadzone ograniczenia.

  Pamiętajcie i stale podejmujcie działania profilaktyczne, aby uchronić się przed zakażeniem koronawirusem. 

  Życzę wszystkim zdrowia!
   


  Z poważaniem,

  Bożena Sobieszczańska
  Dyrektor Szkoły

 • KORONAWIRUS - PROFILAKTYKA

 • KORONAWIRUS - PROFILAKTYKA

  Choroba o nazwie COVID-19.

  Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

  Mapa występowania koronawirusa na świecie: https://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,zasieg-koronawirusa-covid-19--mapa-,artykul,43602150.html

   

  Szanowni Państwo - Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy Niepedagogiczni Szkoły!

  Kochane Dzieci i Uczniowie!


  W celach profilaktycznych przed zakażeniem się koronawirusem bardzo proszę o stosowanie następujących zasad:

  1/ często myj ręce wodą z mydłem, również pomiędzy palcami wraz z nadgarstkiem (czas mycia 30 sekund) - nie tylko przed i po jedzeniu, po skorzystaniu z toalety czy po kontakcie ze zwierzętami,

  2/ bezpośrednio po umyciu wycieraj ręce do sucha indywidualnym ręcznikiem, najbezpieczniej papierowym,

  3/ podczas kichania i kaszlu zachowuj bezpieczną odległość (co najmniej 1m), zasłaniaj nos i usta zgiętym ramieniem lub jednorazową chusteczką,

  4/ zachowuj bezpieczną odległość (co najmniej 1m) od osób, które kaszlą i kichają,

  5/ usuwaj do kosza bezpośrednio po użyciu chusteczki jednorazowe, ręcznik papierowy, 

  6/ unikaj bliskiego kontaktu z osobami wykazującymi objawy chorób układu oddechowego,

  7/ nie dotykaj oczu, ust i nosa,

  8/ pozostań w domu, jeśli jesteś przeziębiony lub chory (dotyczy zarówno dzieci, uczniów, jak i pracowników szkoły),

  9/ jeśli masz gorączkę (38 stopni C - stan niepokojący), kaszel, trudności w oddychaniu, bóle mięśni i stawów i odczuwasz zmęczenie, skontaktuj się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną (SANEPID Suwałki tel. 517 395 374) lub bezpośrednio udaj się do oddziału zakaźnego (w Suwałkach - parter pawilonu Szpitala Specjalistycznego, tel. 87 562 92 15). 

  Ważna informacja: nie ma powodu do obaw, jeśli nie było kontaktu z chorą osobą.

  Dodatkowa informacja dla rodziców: w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły dziecka do 8. roku życia rodzicowi należy się zasiłek opiekuńczy. 

   

  Więcej informacji nt. koronawirusa na poniższych stronach internetowych:

  https://pssesuwalki.pis.gov.pl/?dep=188

  https://www.kuratorium.bialystok.pl/wazne/informacja-gis-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch.html

  https://www.gov.pl/web/edukacja/informacja-gis-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch

  https://www.gov.pl/web/zdrowie/informacja-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch

   

  Na stronie internetowej https://gis.gov.pl/aktualnosci/przydatne-materialy-o-koronawirusie/ zamieszczono następujące przydatne informacje o koronawirusie:

  Jak skutecznie myć ręce?

  https://gis.gov.pl/wp-content/uploads/2020/02/rece.png

  Koronawirus - Jak zapobiegać zakażeniu?

  https://gis.gov.pl/wp-content/uploads/2020/02/Koronawirus-Jak-zapobiega%c4%87.-Infolinia.jpg

  Koronawirus - Pamiętaj!

  https://gis.gov.pl/wp-content/uploads/2020/02/Koronawirus-Pami%c4%99taj.jpg

  Koronawirus - Jak zapobiegać. Infolinia NFZ - tel. 800 190 590

  https://gis.gov.pl/wp-content/uploads/2020/02/Koronawirus-Jak-zapobiega%c4%87.-Infolinia.jpg

  Film - koronawirus.

  https://gis.gov.pl/aktualnosci/przydatne-materialy-o-koronawirusie/

   

  Bożena Sobieszczańska 
  Dyrektor Szkoły

 • KORONAWIRUS - PROFILAKTYKA

  Szanowni Państwo!

  W celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa od poniedziałku 16 marca do 14 kwietnia br. drzwi zewnętrze budynku szkolnego będą zamknięte na klucz.

  Zainteresowane osoby proszone są o telefoniczny kontakt:

  - 87 568 30 33 lub 500 112 994 - Sekretariat,

  - 87 568 30 29 - Księgowość,

  - 791 000 778 - Dyrektor Szkoły.

  Rodziców zapisujących swoje dzieci do oddziałów przedszkolnych, klasy pierwszej lub innej na rok szkolny 2020/2021 bardzo prosimy o przekazywanie wypełnionych dokumentów elektronicznie na adres spjeleniewo@onet.pl. Można je także umieścić w przygotowanej, również do tego celu, skrzynce pocztowej zamontowanej przy głównych drzwiach wejściowych do budynku szkolnego lub w ostateczności przesłać Pocztą Polską.
  Formularze rekrutacyjne znajdują się w poniższej zakładce. W przypadku niejasności co do ich wypełnienia służymy pomocą pod wskazanymi wyżej numerami telefonów.

   

  Bardzo dziękujemy za zrozumienie tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji. Apelujemy jednocześnie o nieustanne zachowywanie wszelkich środków ostrożności.

  Wszystkim życzymy dużo zdrowia i pokładamy ufność w Panu Bogu. 

   

  Z poważaniem,

  Bożena Sobieszczańska 
  Dyrektor Szkoły

 • STAN EPIDEMII W POLSCE - zajęcia zawieszone do Świąt Wielkanocnych

  Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Niepedagogiczni Szkoły i Rodzice! Kochane Dzieci i Uczniowie!

  20 marca 2020 r. (piątek) Rząd Polski wprowadził w naszym kraju stan epidemii w celu zapobiegania dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zostają zawieszone do Świąt Wielkanocnych. Będą odbywały się w niecodzienny sposób, już przez nas zapoczątkowany - metodą zdalną. W szkole spotykamy się wszyscy 15 kwietnia (środa). Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w wyznaczonym terminie (21 - 23 kwietnia).

  Pamiętajmy o bezpiecznym i higienicznym zachowaniu zarówno w stosunku do siebie samego, jak i do innych osób.

  Przestrzegajmy zaleceń władzy państwowej, Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS). Bądźmy zdyscyplinowani. 

  Wszystkim Państwu osobiście, Państwa Dzieciom i Rodzinom, osobiście Wam Kochane Dzieci i Uczniowie życzę zdrowia, wiary i nadziei w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

  Niech Pan Bóg ma nas w swojej opiece!

   

  Bożena Sobieszczańska 
  Dyrektor Szkoły 

 • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych szkoły podstawowej na rok szkolny 2020/2021

  Harmonogram postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Jeleniewo:

  Harmonogram_rekrutacji_do_klas_pierwszych_2020-2021.pdf

  Harmonogram postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jeleniewo:

  Harmonogram_rekrutacji_do_oddzialow_przedszkolnych_2020-2021.pdf

  Szanowni Państwo!

  Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Jeleniewie na rok szkolny 2020/2021 odbywa się w terminie 02 - 31 marca.

  Zapisy w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30.

  Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi!

   

  1. Formularz zgłoszeniowy dla rodziców dzieci 4-letnich:

  4_latki-wniosek_o_przyjecie_do_przedszkola_publicznego_2020-2021.doc

  Oswiadczenie_o_wielodzietnosci_rodziny_kandydata_2020-2021.doc

  Oswiadczenie_o_samotnym_wychowywaniu_dziecka_2020-2021.doc

   

  2. Formularz zgłoszeniowy dla rodziców dzieci 5-letnich:

  5_latki-wniosek_o_przyjecie_do_przedszkola_publicznego_2020-2021.doc

  Oswiadczenie_o_wielodzietnosci_rodziny_kandydata_2020-2021.doc

  Oswiadczenie_o_samotnym_wychowywaniu_dziecka_2020-2021.doc

   

  3. Formularz zgłoszeniowy dla rodziców dzieci 6-letnich:

  6_latki-wniosek_o_przyjecie_do_przedszkola_publicznego_2020-2021.doc

  Oswiadczenie_o_wielodzietnosci_rodziny_kandydata_2020-2021.doc

  Oswiadczenie_o_samotnym_wychowywaniu_dziecka_2020-2021.doc

   

  4. Formularz zgłoszeniowy dla rodziców zapisujących dzeci do klasy I szkoły podstawowej:

  Wniosek_o_przyjecie_ucznia_do_klasy_I_2020-2021.docx

  Oswiadczenie_rodzicow_w_sprawie_uczeszczania_dziecka_na_lekcje_religii-etyki_2020-2021.docx

   

  5. Formularz zgłoszeniowy dla rodziców zapisujących dzieci do klas II-VIII szkoły podstawowej:

  Wniosek_o_przyjecie_do_ucznia_klasy_II-VIII_SP_2020-2021.docx

  Oswiadczenie_rodzicow_w_sprawie_uczeszczania_dziecka_na_lekcje_religii-etyki_2020-2021.docx

   

 • PRACA ZDALNA NAUCZYCIEL - UCZEŃ

  22.03.2020 r.

  Kochani Uczniowie!

  W zakładce "NAUCZYCIELE - PRACA ZDALNA Z UCZNIEM" znajdują się zadania do wykonywania w domu przygotowane przez następujących nauczycieli:

  1/ p. Teresa Borkowska 

  2/ p. Zdzisław Borowski

  3/ p. Jolanta Brzostowska

  4/ p. Janina Cherubin

  5/ p. Beata Czupryńska 

  6/ p. Aldona Falecka

  7/ p. Maria Gregor-Burzycka

  8/ p. Agnieszka Hołubowicz

  9/ p. Anna Jabłońska

  10/ p. Agnieszka Jasielon 

  11/ p. Lucyna Jasionowska 

  12/ p. Elżbieta Jurewicz

  13/ p. Olga Kłoczko

  14/ p. Brygida Konikowska

  15/ p. Małgorzata Kuriata-Saulewicz

  16/ p. Alicja Malinowska

  17/ p. Radosław Modzelewski

  18/ p. Monika Okrągły

  19/ p. Anna Ostrowska 

  20/ p. Marta Paciorkowska

  21/ p. Tomasz Sawicki

  22/ p. Bożena Sobieszczańska

  23/ p. Emilia Turek 

  24/ p. Anna Urynowicz

  25/ p. Marta Urynowicz

  26/ p. Justyna Walendzik

  27/ p. Anna Wasilewska (w zastępstwie p. Anna Grzymkowska).

  Wykonanie pracy domowej jest obowiązkowe, z wykluczeniem konkursów, do których przystępują tylko chętni uczniowie. 

  Życzymy dużo radości z nauki online!

  https://spjeleniewo.edupage.org/teachers/

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Jeleniewie
  ul. Suwalska 51
  16-404 Jeleniewo
  woj. podlaskie
 • sekretariat:
  (87) 568 30 33 lub 500 112 994

  księgowość, fax:
  (87) 568 30 29

Galeria zdjęć