MENU:

Osiągnięcia

Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej

_________________________________________________________________________________________________________

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW KLAS I-VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ w roku szkolnym 2020/2021

I SEMESTR:

1. Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe organizowane przez Podlaskiego Kuratora Oświaty

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1/ Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
- Julian Mikołaj Bobrowski - kl. VIIIa

2/ Wojewódzki Konkurs Historyczny
- Mateusz Karol Stankiewicz - kl. VIIIa

3/ Wojewódzki Konkurs Informatyczny
- Filip Jasionowski - kl. VIa

2. Konkurs plastyczny "Kraina jezior i ryb - miejsce jak z bajki" - konkurs plastyczny zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

1 miejsce w kategorii klas VII - VIIII - Nina Kuprewicz kl. VIIIb

Wyróżnienie w kategorii klas IV - VI - Mikołaj Zackiewicz kl. VIa

Opiekun p. Alicja Malinowska

3. Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "Forget-me-not"

Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań online w języku angielskim. Za osiągnięcie wyniku powyżej 86% uczeń otrzymywał dyplom z wyróżnieniem.

Uczniowie wyróżnieni:

1. Nikola Domel, klasa VI B
2. Katarzyna Latańska, klasa VII B
3. Magda Pojawa, klasa VII B
4. Magdalena Wysocka, klasa VII A
5. Julian Mikołaj Bobrowski, klasa VIII A
 
Opiekun p. Anna Wasilewska i p. Marta Paciorkowska

_________________________________________________________________________________________________________

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW KLAS I-VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ w roku szkolnym 2019/2020

I SEMESTR:

1. Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe organizowane przez Podlaskiego Kuratora Oświaty

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1/ Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
- Wojciech Sawicki - kl. VIII

2/ Wojewódzki Konkurs Matematyczny
- Wojciech Sawicki - kl. VIII

3/ Wojewódzki Konkurs Historyczny
- Mateusz Stankiewicz - kl. VIIa

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1/ Wojewódzki Konkurs Matematyczny
- Wojciech Sawicki - kl. VIII

2. Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Starosty Suwalskiego - Filipów 05.11.2019 r.

- 10-osobowa drużyna chłopców z klas IV-VII - II miejsce (puchar i dyplom)

3. Konkurs "Jesień złotem malowana..." - 19.11.2019 r.

19 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się XIII edycja międzyszkolnego konkursu pn. "Jesień złotem malowana...". Konkurs odbywał się w 4 kategoriach: konkurs plastyczny, konkurs fotograficzny, konkurs recytatorski, i po raz pierwszy konkurs piosenki. Liczba chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursach przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Oto wyniki konkursów:

Konkurs plastyczny:


Kl. I – III

1 miejsce – Gabriela Juśkiewicz – SP Jeleniewo

2 miejsce – Patrycja Suchocka – SP Jeleniewo

3 miejsce – Julian Koneszko – SP Jeleniewo

 

Kl. IV – V

1 miejsce – Marta Olszewska – SP Jeleniewo

2 miejsce – Aniela Chmielewska – SP Pawłówka

3 miejsce – Franciszek Racis – SP Rutka-Tartak

 

Kl. VI – VII

1 miejsce – Wiktoria Olszewska – SP Jeleniewo

1 miejsce – Klaudia Dębowska – SP Przerośl

2 miejsce – Oliwia Grudkowska – SP Jeleniewo

3 miejsce – Nina Kuprewicz – SP Jeleniewo

 

Konkurs fotograficzny (wpłynęło 56 prac z 6 szkół):


Kl. IV – VI                   

1 miejsce – Bartosz Serejko kl. IV – SP Jeleniewo

2 miejsce – Łukasz Musiała kl. IV – SP Pawłówka

2 miejsce – Jakub Urynowicz kl. Va – SP Jeleniewo

3 miejsce – Maciej Koneszko kl. Va – SP Jeleniewo

 

Wyróżnienia:

Gabriela Jodzio kl. VI – SP Przerośl

Wiktoria Kalinko kl. Va – SP Jeleniewo 

Kacper Baranowski kl. IV – SP Pawłówka 

Aniela Chmielewska kl. IV – SP Pawłówka 

 

Kl. VII – VIII

1 miejsce – Kacper Karpowicz kl. VIII – SP Pawłówka

2 miejsce – Klaudia Dębowska kl. VIII – SP Przerośl

2 miejsce – Oliwia Ubowska kl. VIIIa – SP nr 10 Suwałki

3 miejsce – Gabriela Wiszniewska kl. VII – SP nr 11 Suwałki

 

Wyróżnienia:

Oliwia Wasilewska kl. VII – SP Wiżajny

Karolina Kardel kl. VII – SP Przerośl

 

Poza konkursem 3 zdjęcia przedstawiła Marcelina Jabłońska z oddziału przedszkolnego 5-6-latków z SP w Prudziszkach

 

Konkurs recytatorski:


Kl. III – V

1 miejsce – Maja Mackiewicz – SP Jeleniewo

2 miejsce – Oliwia Putra – SP Jeleniewo

3 miejsce – Maja Krzyżewska – SP Jeleniewo

 

Wyróżnienia:

1 miejsce – Wiktoria Truchan – SP Jeleniewo

2 miejsce – Wiktoria Wasilewska – SP Prudziszki

3 miejsce – Karolina Burba – SP Prudziszki

 

Kl. VI – VIII

1 miejsce – Bartosz Bołtrukanis – SP nr 10 Suwałki

2 miejsce – Julia Chomicz – SP nr 10 Suwałki

3 miejsce – Gabriela Wowak – SP nr 10 Suwałki

 

Wyróżnienia:

Magdalena Wysocka – SP Jeleniewo

Magda Wawrzyn – SP Jeleniewo

Patrycja Godlewska – SP Pawłówka

 

Konkurs piosenki:

W młodszej kategorii oceniani byli soliści i grupy.


Soliści:

1 miejsce – Maja Krzyżewska – SP Jeleniewo

2 miejsce – Agata Obuchowska – SP Rutka-Tartak

3 miejsce – Lena Wierzchowska – SP Rutka-Tartak

 

Grupy:

1 miejsce – Grupa chłopców z kl. II SP Jeleniewo

2 miejsce – „Złote nutki” z SP nr 11 Suwałki

3 miejsce – Grupa II kl. II SP Jeleniewo

 

W starszej kategorii oceniani byli tylko soliści:

1 miejsce – Kamila Jasionowska – SP Jeleniewo

2 miejsce – Igor Walczuk – SP Jeleniewo

3 miejsce – Emilia Brzozowska – SP Rutka-Tartak

 

4. Dyktando z języka rosyjskiego -17.01.2020 r.

17 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbyło się  dyktando z języka rosyjskiego, w którym wzięli udział uczniowie klas VI – VIII. Wyniki dyktanda pozytywnie zaskoczyły wszystkich, a mianowicie:

I miejsce – Wojciech Sawicki, kl. VIII

II miejsce – Oliwia Grudkowska, kl. VIA

III miejsce – Magda Wysocka, kl. VIA

Zwycięzcom bardzo gratuluję oraz życzę wytrwałości tym, którzy pokochali naukę języków obcych, która jest niełatwym rzemiosłem, ale jakże satysfakcjonującym!

Nauczyciel języka rosyjskiego: Marta Urynowicz

_________________________________________________________________________________________________________

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW KLAS I-VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ w roku szkolnym 2018/2019

II SEMESTR:

1. Konkurs plastyczny zorganizowany przez Suwalski Park Krajobrazowy dla uczniów klas I-VIII ''BĄDŹ EKO - BĄDŹ TRENDY"
- III miejsce - Vanessa Banaszewska z kl. VIb
2. Konkurs plastyczny zorganizowany przez Suwalski Park Krajobrazowy dla uczniów klas I-VIII "MAMO, TATO NIE PAL ŚMIECI"
- I miejsce - Diana Sawicka z klasy VA
- III miejsce - Zuzanna Zachar z klasy VII
- wyróżnienie - Magda Wawrzyn z klasy VII
Opiekun: p. Alicja Malinowska

3. Konkurs plastyczny "Nasz Region, Nasza Mała Ojczyzna - odzyskanie niepodległości 1918 - 1919"
- I miejsce - Artur Bronikowski z kl. VIa, ,,Suwalska resursa”                                                                                            
- wyróżnienie - Nina Kuprewicz z kl. VIb

Opiekun: p. Lucyna Jasionowska

I SEMESTR:

Osiągnięcia uczniów w konkursach plastycznych:
1. Konkurs międzyszkolny w SP w Jeleniewie: "JESIEŃ ZŁOTEM MALOWANA"
- I miesce: Nina Kuprewicz - kl.VI b
- wyróżnienie: Magdalena Mikielska - kl. VIb, Gabriela Mysiewicz - kl. VIa
Opiekun: p. Alicja Malinowska
 
2. Konkurs rejonowy: "KOLORY SUWALSZCZYZNY" w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach w ramach projektu "Wyruszamy w wielki świat"
- II miesce: Katarzyna Rytwińska - kl. Va
- wyróżnienia: Anna Rytwińska i Diana Sawicka - kl. Va
Opiekun: p. Alicja Malinowska
 
3. Konkurs powiatowy: 6 Przegląd Twórczości Plastycznej nt. "MOJA RODZINA - MOJA MAŁA OJCZYZNA" w SOK-u w Suwałkach:
- II miejsce: Oliwia Grudkowska - kl.Va
- III miejsce: Nina Kuprewicz - kl.VIb
- wyróżnienie: Łukasz Nowikow - kl.Vb i Martyna Dojnikowska - kl.Vb 
Opiekun: p. Alicja Malinowska
 
4. Konkurs rejonowy: "KARTKA BOŻONARODZENIOWA" w Suwalskim Parku Krajobrazowym:
- II miejsce: Emil Mikulski - kl.III
- III miesce: Andrzej Adamski - kl.III
- wyróżnienie: Tomasz Suchocki - kl.III
Opiekun: p. Alicja Malinowska
 
5. Konkurs powiatowy z okazji 30-lecia Wigierskiego Parku Narodowego pt. "Z WIGRAMI W TYTULE"
- I miejsce: Mateusz Stankiewicz - kl. VIa - praca plastyczna wydana w formie pocztówki promującej Suwalszczyznę
- wyróżnienie: Nina Kuprewicz: kl. VIb
Prace zamieszczone są na blogu "Smakowite Podróże"
Opiekun: p. Alicja Malinowska
 

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

- Wojciech Sawicki kl. VII - zakwalifikował się do etapu rejonowego, a następnie wojewódzkiego
_________________________________________________________________________________________________________

OSIĄGNIĘCIA DZIECI Z ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ROKU SZKOLNYM 2017/2018:

II SEMESTR:

1/ Tytuł Królowej / Króla Balu 2018 (08.02.2018 r.):

- w kategorii oddziały przedszkolne i kl. I-III SP - Maja Chalecka z kl. IB i Gabriel Banaszewski z kl. IIIB

- w kategrii kl. IV-VII SP i II-III G - Wiktor Pawłowski z kl. VA

2/ "Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej - Ewangelia wg św. Marka" w Szkole Podstawowej nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach (19.02.2018 r.):

- II miejsce - Wojciech Sawicki (kl. VI)

- III miejsce - Julian Bobrowski (kl. VA)

3/ I Konkurs Piosenki Partyzanckiej i Żołnierskiej (01.03.2018 r.):

- III miejsce - trio Kamila Jasionowska i Małgorzata Urynowicz z kl. VI oraz Eliza Grzybowska z kl. VII - kategoria duety, trio, zespoły

4/ Konkurs plastyczny:

5/ Rozgrywki szachowe - XXIV edycja Suwalskiej Ligi Szkolnej w Szachach:

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt oraz chłopców nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

1) w grupie do 11 lat: Magdalena Wysocka (3 miejsce),

2) w grupie open: Wojciech Sawicki (1 miejsce), Kamila Wysocka (7 miejsce), Jan Sawicki (8 miejsce).

W klasyfikacji drużynowej Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Jeleniewie zdobyła VI miejsce (puchar).

6/ Wojewódzki Konkurs Matematyczny organizowany przez Podlaskiego Kuratora Oświaty:

- tytuł laureata - Wojciech Sawicki z kl. VI

7/ Regionalny Konkurs Matematyczny "Z szóstką na 6" - etap regionalny (20.04.2018 r.):

- I miejsce (28 pkt / 30 pkt) - Wojciech Sawicki z kl. VI

8/ Wiosenne Zawody Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych w Dowspudzie (23.04.2018 r.):

- Natalia Kukowska - II miejsce (dyplom i srebrny medal) na dystansie 1350 m w grupie uczniów z rocznika 2002;

- Mateusz Kukowski - III miejsce (dyplom i brązowy medal) na dystansie 1630 m w grupie uczniów z rocznika 2002;

- Urszula Cherubin - IV miejsce (dyplom) na dystansie 1350 m w grupie uczniów z rocznika 2003;

- Martyna Jonio - VI miejsce (dyplom) na dystansie 900 m w grupie uczniów z rocznika 2006;

- Julia Szeraszewicz - V miejsce (dyplom) na dystanie 900 m w grupie uczniów z rocznika 2006;

- Magdalena Bogdanowicz - I miejsce (dyplom i złoty medal) na dystansie 750 m w grupie uczniów z rocznika 2007;

- Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Jeleniewie w punktacji drużynowej otrzymała 388 pkt i zajęła II miejsce (dyplom i puchar) spośród wszystkich szkół biorących udział w zawodach.

9/ Konkurs recytatorski "Kocham Cię Polsko!" w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jeleniewie (23.04.2018 r.):

- I kategoria wiekowa (kl. I-III szkoły podstawowej):

I miejsce - Wiktoria Truchan z kl. IB

II miejsce (ex aequo) - Oliwia Putra z kl. IIIB i Szymon Dembowski z kl. II

III miejsce (ex aequo) - Emil Mikulski z kl. II i Gabriela Zaborowska z kl. IIIA

 

- II kategoria wiekowa (kl. IV-VI):

I miejsce - Julian Bobrowski z kl. VA

II miejsce - Igor Walczuk z kl. IVB

III miejsce - Bartosz Pawłowski z kl. IVA

 

10/ Konkurs matematyczny - Kangur Matematyczny 2018

1/ kategoria "Maluch" (kl. III sp):

- Marta Rytwińska - 73,25 pkt - wyróżniona
- Gabriel Banaszewski - 71,25 pkt - wyróżniony

2/ kategoria "Maluch" (kl. IV sp):
- Jan Sawicki - 101 pkt - wyróżniony

3/ kategroia "Benjamin" (kl. VI sp):

- Wojciech Sawicki - 131,25 pkt - wynik bardzo dobry
- Bartosz Sawicki - 97,25 pkt - wyróżniony

                                                                    

Wszystkim Dzieciom i Uczniom serdecznie gratulujemy osiągnięć w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 i życzymy powodzenia w II semestrze.

I SEMESTR:

1/ Jesienne Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych w Dowspudzie:

III miejsce - Magdalena Bogdanowicz (kl. VA)

V miejsce - Natalia Rowińska (kl. VB)

VI miejsce - Julia Szeraszewicz (kl. VB)

2/ Konkurs plastyczny "Sowa Mądralińska" dla uczniów klas III:

I miejsce - Maja Mikulska (kl. IIIA)

II miejsce - Dominika Warszawska (kl. IIIA)

III miejsce - Gabriela Zaborowska (kl. IIIA)

Wszyscy uczniowie kl. IIIB otrzymali wyróżnienia za wykonanie prace.

3/ Konkurs czytelniczy "Chłopcy z Placu Broni":

I miejsce - Nina Kuprewicz (kl. VB)

4/ Konkurs czytelniczy "Spotkanie z tym obcym":

Dwa I miejsca - Magda Wawrzyn i Wojciech Sawicki z kl. VI

5/ Konkurs plastyczny na plakat "Czytanie to moja pasja" dla uczniów klas IV-VII (prace wykonane w grupach):

Dwa I miejsca

I grupa - Magda Wawrzyn i Amelia Szczesna z kl. VI

II grupa - Kamila Jasionowska, Zuzanna Zachar i Małgorzata Urynowicz z kl. VI

6/ "Oryginalny różaniec" - konkurs plastyczno-techniczny:

I miejsce - Oliwia Sokołowska (OP "5"), Wojciech Pietrołaj (OP "6"), Nikola Domel (kl. IIIB), Wiktoria Olszewska (kl. IVA)

II miejsce - Michał Kownacki (kl. IIIA), Zuzanna Kuklińska (kl. IIIB), Amelia Szczesna (kl.VI)

III miejsce - Karolina Szłakajtys i Lena Domel z kl. IA, Anna Rytwińska (kl. IVA), Katarzyna Rytwińska (kl. IVA)

IV miejsce - Natalia Pietrołaj (kl. IIIA), Zuzanna Cylwa (kl. IIIB), Anna Bronikowska (kl. IVA)

wyróżnienia - Mateusz Wawezyn (kl. II)

7/ "Mój własnoręcznie wykonany różaniec":

wyróżnienie - Justyna Jurewicz (kl. VII)

8/ "Jesień złotem malowana":

konkurs recytatorski:

II miejsce - Batosz Sawicki (kl. VI)

III miejsce - Magda Wawrzyn (kl. VI)

wyróżnienie - Aleksandra Gąska (kl. IB), Julian Bobrowski (kl. VA)

konkurs plastyczny:

I miejsce - Marta Olszewska (kl. IIIB)

II miejsce - Karolina Szłakajtys (kl. IA), Julia Stankiewicz (kl. IVA)

III miejsce - Maja Mikulska (kl. IIIA), Piotr Tomaszewski (kl. IVB), Magda Wysocka (kl. VII)

konkurs fotograficzny:

III miejsce - Adam Zachar (kl. VI)

wyróżnienia - Zuzanna Zachar i Magda Wawrzyn z kl. VI

9/ Konkurs plastyczny z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia:

I miejsce - Wiktoria Truchan (kl. IB)

II miejsce - Mateusz Wawrzyn (kl. II)

III miejsce - Lena Domel (kl. IA)

IV miejsce - Maja Mackiewicz (kl. IA)

Wyróżnienia:

klasa II: Grzegorz Cherubin, Emil Mikulski

klasa IIIB: Sandra Juśkiewicz, Mateusz Sienkiewicz, Zuzanna Cylwa, Marta Olszewska, Zuzanna Konopska, Nikola Domel, Nikola Mielziuk

10/ Konkurs plastyczny pt. "Polska to mój dom":

I miejsce - Sandra Juśkiewicz (kl. IIIB)

II miejsce - Martyna Waraksa (kl. VI), Piotr Sienkiewicz (kl. VII)

III miejsce - Kamila Wysocka (kl. VA)

11/ Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Podlaskiego Kuratora Oświaty:

Wojciech Sawicki z kl. VI zakwalifikował się do etapu rejonowego, który odbędzie się 14.02.2018 r. (środa). Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach, rejonowym, a następnie wojewódzkim.

12/ Konkurs plastyczny "Krajobrazy Suwalszczyzny" (organizator: Suwalski Ośrodek Kultury):

II miejsce - Gabriela Kardel (OP "6")

wyróżnienie - Igor Mielziuk (OP "6")

13/ Konkurs plastyczny - Danuta Siedzikówna "Inka":

Nagrodzono prace następujących uczniów: Wiktoria Olszewska (kl. IVA), Igor Kondracki (kl. IVB), Martyna Waraksa (kl. VI)

14/ Konkurs plastyczny pt. "Moja kartka świąteczna":

klasy "0" - I:

I miejsce - Karolina Szłakajtys (kl. IA)

III miejsce - Cezary i Radosław Raczyło z kl. "0", Lena Domel (kl. IA)

wyróżnienia: Igor Mielziuk kl. "0"; z kl. IB: Aleksandra Gąska, Wiktoria Truchan

klasy II - III:

I miejsce - Nikola Domel (kl. IIIB)

II miejsce - Grzegorz Cherubin (kl. II)

wyróżnienia:
- z klasy II: Jan Tomaszewski, Mateusz Wawrzyn
- z klasy IIIB: Sandra Juśkiwicz, Joanna Adamowicz, Zuzanna Konopska, Marta Olszewska, Marta Taraszkiewicz, Mikołaj Zawadzki

15/ Konkurs na wykonanie ozdób bożonarodzeniowych:

I miejsce - Oliwia Sokołowska (OP "5")

II miejsce - Maciej Koneszko (kl. IIIA)

III miejsce - Magdalena Kraczaj (kl. IB)

Wyróżnienie - Katarzyna Rytwińska (kl. IVA)

16/ Konkurs "Slalom Gigant dla najmłodszych" w WOSiR Szelment (20.01.2018 r.):

- w kategorii dziewcząt:

II miejsce - Zuzanna Perkowska (kl. VA)

- w kategorii chłopców:

I miejsce - Emil MiIkulski (kl. II)

Ponadto Emil Mikulski - uczeń klasu II w I sem. r. szk. 2017/2018 brał udział w różnych zawodach sportowych i osiągnął następujące wyniki:

1/ "Moje małe mistrzostwa piłkarskie" - tytuł najlepszego zawodnika drużyny

2/ "Biegi przełajowe dzieci i młodzieży - Szelment 2017" - brązowy medal

3/ "VII Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o puchar Wojciecha Kowalewskiego" - brązowy medal

4/ Podlaskie Mistrzostwa Dzieci w Piłce Nożnej - brązowy medal

__________________________________________________________________________________________________________

Osiagniecia_uczniow_Szkoly_Podstawowej_w_roku_szkolnym_2016-2017.docx

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Jeleniewie
    ul. Suwalska 51
    16-404 Jeleniewo
    woj. podlaskie
  • sekretariat:
    (87) 568 30 33 lub 500 112 994

    księgowość, fax:
    (87) 568 30 29

Galeria zdjęć