MENU:

DOBRY ZAWÓD - FAJNE ŻYCIE

Projekt "Dobry zawód - fajne życie"

__________________________________________________________________________________________________________

Podczas Targów Edukacyjnych w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach 26.03.2019 r. odbyło się wręczenie nagród uczestnikom II edycji konkursu "Nakręć się na zawód". Cztery uczennice z klas trzecich Gimnazjum w Jeleniewie (IIIA - Karolina Puza i Ewelina Adamowicz; IIIB - Weronika Jabłońska i Magdalena Banaszewska), zajęły I miejsce za nkręcony film o zawodzie piekarza i otrzymały nagrodę pieniężną w wysokości .....
 

   

Wielkie gratulacje!!!
__________________________________________________________________________________________________________

20.03.2019 r.

Ogłaszamy wyniki z II edycji konkursu „Nakręć się na Zawód"!!!

Do dnia 18.03.2019r. do Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Białymstoku wpłynęło 29 prac konkursowych z czterech subregionów województwa podlaskiego, tj.:
- subregion białostocki - 16 prac konkursowych,
- subregion bielski - 2 prace konkursowe,
- subregion łomżyński - 8 prac konkursowych oraz
- subregion suwalski - 3 prace konkursowe.

Zaangażowanych było łącznie 101 uczniów i uczennic ze szkół gimnazjalnych oraz 18 opiekunów szkolnych. Zadaniem komisji konkursowej w I etapie było wyłonienie najbardziej oryginalnych, nowatorskich filmów dotyczących branż kluczowych w danym subregionie.

Dla subregionu białostockiego kluczowymi branżami była branża metalowa i informatyczna. W subregionie bielskim budowlana oraz rolno-spożywcza. Branżą kluczową dla subregionu łomżyńskiego była branża rolno-spożywcza i budowlana, zaś w subregionie suwalskim dominującą branżą była branża spożywcza, budowlana oraz mechaniczna z przemysłem szkutniczym. Każda szkoła mogła zgłosić dowolną ilość filmów.

Zwycięskie filmy z I etapu zostały zamieszczone na Facebooku projektu „Dobry Zawód – Fajne Życie". Głosować można za pomocą LIKE/REAKCJI w terminie od 20.03.2019r. od godziny 00:00 do 24.03.2019r. do godziny 24:00. Liczymy LIKE/REAKCJE, które dotrą na serwer Facebooka do godziny 24.00 dnia 24.03.2019r.

Wszystkie grupy zakwalifikowane do II etapu otrzymają nagrodę w formie bonów podarunkowych. O terminie i miejscu wręczenia nagród uczestnicy i opiekunowie zostaną poinformowani przez Organizatora.

Głosowanie na najlepsze filmy - I, II, III miejsce w każdym z czterech subregionów. W tej chwili wszystko jest w rękach internautów!

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do głosowania na Facebooku

 

 

 

Cztery niezwykle przedsiębiorcze uczennice naszej szkoły przystąpiły do konkursu "Nakręć sie na zawód II" realizowanego w ramach projektu "Dobry zawód - fajne życie". Samodzielnie nakręciły fim prezentujący pracę w zawodzie piekarza.

Film został zakwalifikowany do drugiego etapu konkursu - żeby wygrać potrzebujemy "lajków".

Poniżej zamieszczamy link do filmu:

https://www.facebook.com/184790922045046/videos/412425649334038/

Prosimy o LAJKI     
______________________________________________________________________________________________________

WIZYTA STUDYJNA

20 grudnia 2018 r. 16 uczniów klas trzecich gimnazjum wzięło udział w drugiej wizycie studyjnej zrealizowanej w ramch projektu UE pod nazwą "Dobry zawód - fajne życie! - popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim". Nasi gimnazjaliści odwiedzili Zespół Szkół nr 4 w Suwałkach, gdzie poznali oferowane przez szkołę kierunki kształcenia oraz mieli okazję zwiedzić m.in. Hotel Awangarda, pracownie kierunku technik żywienia, pracownię handlową czy pracownie kierunku technik ekomomista. Kolejnym punktem wycieczki był Hotel Szyszko. Uczniowie mieli okazję spotkać się z p. Mirosławem Szyszko, który pokazał im cały budynek - od piwnicy po dach. Mogliśmy zobaczyć m.in. strefę spa, pokoje hotelowe oraz apartamenty, a także restaurację. Miłym akcentem była jakże ciekawa rozmowa dotycząca pracy w branży hotelarskiej, która odbyła się właśnie w hotelowej restauracji wśród ciepłej i pachnącej kawy oraz herbaty. Na zakończenie naszego spotkania czekała nas niespodzianka - otrzymaliśmy do właściciela hotelu piękne upominki!

Serdecznie dziękujemy za miłe, ciepłe przyjęcie zarówno dla społeczności Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach, jak i "załogi" Hotelu Szyszko.
__________________________________________________________________________________________________________

24 kwietnia 2018 r. 74 gimnazjalistów z klas II i III pod opieką nauczycieli: p. L. Jasionowskiej, p. M. Gregor - Burzyckiej, p. E. Turek i p. A. Faleckiej wzięło udział w regionalnych Targach Edukacyjnych. Jest to jedno z założeń projektu "Dobry Zawód - Fajne Życie". Nasi gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych nie tylko z miasta Suwałki, ale również okolic i tych bliższych, i tych dalszych (np. Technikum Leśne w Białowieży). Już sama droga do Zespołu Szkół nr 6 im. K. Brzostowskiego w Suwałkach była ciekawa. Niecodziennie na nasz szkolny plac wjeżdża autobus przegubowy MPK Suwałki. Czyżby to zapowiedź uruchomienia regularnej linii Suwałki - Jeleniewo???.

Relację o tym wydarzeniu można odnaleźć na stronie Radia 5

https://radio5.com.pl/dobry-zawod-fajne-zycie-2/

 

Zachęcamy również do stałego śledzenia profilu "Dobry Zawód - Fajne Życie" na Facebooku.

https://www.facebook.com/Dobry-Zaw%C3%B3d-Fajne-%C5%BBycie-184790922045046/

"Rozkład jazdy" na kolejne dni:

- spotkanie rodziców naszych gimnazjalistów z przedstawicielami szkół zawodowych;

- doradztwo indywidualne (każdy uczeń - 2 godziny) i grupowe (7 spotkań).

__________________________________________________________________________________________________________

15 lutego 2018 r. naszym uczniom podczas wizyty studyjnej towarzyszyła TVP Białystok. Poniżej zamieszczamy link do filmu.

https://bialystok.tvp.pl/36140049/24022018

__________________________________________________________________________________________________________

15 lutego 2018 r. 20 uczniów klasy III gimnazjum wraz z wychowawcą p. L. Jasionowską wzięło udział w pierwszej z wizyt studyjnych realizowanych w ramach projektu "Dobry zawód - fajne życie! Popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim".

Nasi uczniowie odwiedzili firmę SALAG znajdującą się w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, gdzie mogli zobaczyć, jakie prace mogą wykonywać absolwenci szkół zawodowych - a nawet sami obsługiwali laser do grawerowania!. Następnie uczestnicy projektu udali się do Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach, gdzie nie tylko zapoznali się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/2019, ale także uczestniczyli w lekcji pokazowej.

Zosia i Karolina okazały się być bardzo medialne!!! i udzieliły krótkiego wywiadu reporterowi Polskiego Radia Białystok, który towarzyszył im podczas wizyty.

Poniżej podajemy link do strony:

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/152357

__________________________________________________________________________________________________________

WIZYTA STUDYJNA

20 uczniów z oddziałów gimnazjalnych w dniu 15 lutego 2018 r. (czwartek) weźmie udział w wizycie studyjnej w ramach projektu "Dobry zawód - fajne życie - popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim".

Nasi uczniowie odwiedzą:

 • Firmę "Salag" -  która zajmuje się produkcją listew przypodłogowych, progowych, akcesoriów ogólnobudowlanych czy profili meblowych;
 • Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach.

Uczestnicy poznają nie tylko ofertę szkoły, nowocześnie wyposażone pracownie kształcenia zawodowego, ale będą mogli także zobaczyć, jak może wyglądać ich praca po ukończeniu szkoły o profilu zawodowym.

__________________________________________________________________________________________________________

PROJEKT "DOBRY ZAWÓD - FAJNE ŻYCIE"

Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Jeleniewie przystąpiła do udziału w projekcie finansowanym z środków UE, którego organizatorem jest Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr pn. "Dobry zawód - fajne życie". Projekt ten skierowany jest do uczniów klasy III oraz II a i II b gimnazjum.

W ramach jego realizacji nasi uczniowie:

♦ wezmą udział w seminarium otwierającym projekt;

♦ w lutym 2018 r. oraz w kwietniu 2019 r. wezmą udział w subregionalnych targach edukacyjno-zawodowych;

♦ zostaną objęci sześcioma spotkaniami doradztwa grupowego;

♦ wspólnie z doradcą zawodowym, podczas indywidualnych spotkań (2 godz./os) zaplanują swoją dalszą ścieżkę edukacyjną i karierę zawodową;

♦ raz w semestrze spotkają się z pracodawcami, którzy opowiedzą im o tym, jak to jest prowadzić własną działalność gospodarczą;

♦ wezmą udział w wizytach studyjnych (wycieczkach) do pracodawców, przedsiębiorstw oraz szkół kształcenia zawodowego - koszty przejazdu i wyżywienia pokrywa BFKK;

♦ będą mieli okazję wziąć udział w konkursach:

a) Regionalny rynek pracy (dwuetapowy konkurs z nagrodami pieniężnymi);

b) Poznaj zawód (film promujący dany zawód);

c) Konkurs na plakat "Zawód przyszłości".

Zaś rodzice naszych uczniów:

• wezmą udział w seminarium otwierającym projekt;

• zapoznają się z wynikami indywidualnego doradzwa zawodowego przeprowadzonego z ich dziećmi;

• będą mieli możliwość spotkania się z doradcą zawodowym oraz przedstawicielami szkół zawodowych (1 spotkanie/rok szk.).

 

 

 

Zapraszamy na stronę projektu: https://www.dobryzawod.pl

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Jeleniewie
  ul. Suwalska 51
  16-404 Jeleniewo
  woj. podlaskie
 • sekretariat:
  (87) 568 30 33 lub 500 112 994

  księgowość:
  (87) 568 30 29

Galeria zdjęć