DOBRY ZAWÓD - FAJNE ŻYCIE

Projekt "Dobry zawód - fajne życie"

15 lutego 2018 r. naszym uczniom podczas wizyty studyjnej towarzyszyła TVP Białystok. Poniżej zamieszczamy link do filmu.

15 lutego 2018 r. 20 uczniów klasy III gimnazjum wraz z wychowawcą p. L. Jasionowską wzięło udział w pierwszej z wizyt studyjnych realizowanych w ramach projektu "Dobry zawód - fajne życie! Popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim".

Nasi uczniowie odwiedzili firmę SALAG znajdującą się w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, gdzie mogli zobaczyć, jakie prace mogą wykonywać absolwenci szkół zawodowych - a nawet sami obsługiwali laser do grawerowania!. Następnie uczestnicy projektu udali się do Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach, gdzie nie tylko zapoznali się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/2019, ale także uczestniczyli w lekcji pokazowej.

Zosia i Karolina okazały się być bardzo medialne!!! i udzieliły krótkiego wywiadu reporterowi Polskiego Radia Białystok, który towarzyszył im podczas wizyty.

Poniżej podajemy link do strony:

___________________________________________________________________________________________________________

WIZYTA STUDYJNA

20 uczniów z oddziałów gimnazjalnych w dniu 15 lutego 2018 r. (czwartek) weźmie udział w wizycie studyjnej w ramach projektu "Dobry zawód - fajne życie - popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim".

Nasi uczniowie odwiedzą:

• Firmę "Salag" -  która zajmuje się produkcją listew przypodłogowych, progowych, akcesoriów ogólnobudowlanych czy profili meblowych;
  • Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach.

Uczestnicy poznają nie tylko ofertę szkoły, nowocześnie wyposażone pracownie kształcenia zawodowego, ale będą mogli także zobaczyć, jak może wyglądać ich praca po ukończeniu szkoły o profilu zawodowym.

PROJEKT "DOBRY ZAWÓD - FAJNE ŻYCIE"

Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Jeleniewie przystąpiła do udziału w projekcie finansowanym z środków UE, którego organizatorem jest Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr pn. "Dobry zawód - fajne życie". Projekt ten skierowany jest do uczniów klasy III oraz II a i II b gimnazjum.

W ramach jego realizacji nasi uczniowie:

♦ wezmą udział w seminarium otwierającym projekt;

♦ w lutym 2018 r. oraz w kwietniu 2019 r. wezmą udział w subregionalnych targach edukacyjno-zawodowych;

♦ zostaną objęci sześcioma spotkaniami doradztwa grupowego;

♦ wspólnie z doradcą zawodowym, podczas indywidualnych spotkań (2 godz./os) zaplanują swoją dalszą ścieżkę edukacyjną i karierę zawodową;

♦ raz w semestrze spotkają się z pracodawcami, którzy opowiedzą im o tym, jak to jest prowadzić własną działalność gospodarczą;

♦ wezmą udział w wizytach studyjnych (wycieczkach) do pracodawców, przedsiębiorstw oraz szkół kształcenia zawodowego - koszty przejazdu i wyżywienia pokrywa BFKK;

♦ będą mieli okazję wziąć udział w konkursach:

a) Regionalny rynek pracy (dwuetapowy konkurs z nagrodami pieniężnymi);

b) Poznaj zawód (film promujący dany zawód);

c) Konkurs na plakat "Zawód przyszłości".

Zaś rodzice naszych uczniów:

• wezmą udział w seminarium otwierającym projekt;

• zapoznają się z wynikami indywidualnego doradzwa zawodowego przeprowadzonego z ich dziećmi;

• będą mieli możliwość spotkania się z doradcą zawodowym oraz przedstawicielami szkół zawodowych (1 spotkanie/rok szk.).

Zapraszamy na stronę projektu: https://www.dobryzawod.pl