MENU:

 • Konkurs na wykonanie pisanek i palm wielkanocnych

  CELE:

  - podtrzymywanie i popularyzacja twórczości ludowej związanej ze Świętami Wielkanocnymi,

  - wychowanie kontynuatorów tradycji ludowej poprzez angażowanie do konkursu młodego pokolenia,

  - rozwój postaw twórczych.

   

  Konkurs obejmuje wykonanie pisanek na pełnym jajku lub wydmuszkach. Obowiązuje tradycyjna technika wykonania. Zaleca się barwienie barwnikami naturalnymi lub chemicznymi.

  Palmy i ozdoby domu (kwiaty, pająki, wycinanki) powinny być wykonane zgodnie z tradycją miejscową.

  Do wykonania kwiatów można użyć kolorowej bibuły, piór itp. Natomiast palmy powinny być połączone z żywą rośliną, np. bukszpanem.

   

  W konkursie mogą wziąć wszyscy chętni uczniowie klas IV -VIII, którzy do 15 marca 2021 r. dostarczą prace do biblioteki szkolnej.

  Każda praca powinna być opatrzona kartką zawierającą imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

  Powołane przez organizatorów jury dokona oceny prac oraz przyzna  nagrody i wyróżnienia. Nagrodzone prace będą wyeksponowane w holu szkoły.

  Zgłoszone prace przechodzą na własność szkoły.

  Zapraszamy do udziału w konkursie!

  Organizatorzy: A. Falecka, O. Kłoczko

 • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

  Drodzy Uczniowie klas 8 i Rodzice!

  Przypominamy, że do 25 lutego br. (czwartek) należy złożyć pisemną informację o zmianie języka obcego nowożytnego wskazanego w deklaracji na inny język obcy (dotyczy to tylko tych uczniów, którzy wyrażają taką chęć).

  Po tym terminie zmiana języka nie będzie możliwa.

 • 22.02.2021

   

  Kochani Uczniowie klas VIII,

  w zakładce Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2021/2022 znajdziecie takie informacje jak:

  1. Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2021/2022.

  2. Zasady przeliczania ocen na punkty i innych osiągnięć umieszczonych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.   

 • EGZAMIN PRÓBNY ÓSMOKLASISTY Z CKE - 17-18-19 marca 2021 r.

  Kochani Ósmoklasiści, Drodzy Rodzice!

  W dniach 17 - 18 - 19 marca 2021 r. (środa - j. polski, czwartek - matematyka, piątek - j. angielski / j. rosyjski) po raz trzeci już przystąpicie do próbnych egzaminów ósmoklasisty, których organizatorami  są Centralna Komisja Egzaminacyjna w Warszawie i Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży. 

  Egzaminy odbędą się w budynku szkolnym, na zasadach obowiązujących podczas wcześniej zorganizowanych egzaminów z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym (19, 20, 21 stycznia) i Nową Erą (26, 27, 28 stycznia), z uwzględnieniem wytycznych CKE, Ministerstwa Edukacji i Nauki i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. 

  Rozpoczęcie każdego dnia: godz. 09:00. 

  Więcej szczegółów zamieścimy co najmniej na tydzień przed egzaminami próbnymi. 

 • AKADEMIA MISTRZÓW NARCIARSTWA ZJAZDOWEGO 2021

  Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice!

  Harmonogram zajęć:

  Harmonogram_zajec_-_NARTY_____Jeleniewo.doc

  Harmonogram_zajec_-_NARTY_____Jeleniewo.pdf

  Podczas wyjazdów uczniów obowiązuje ciepłe ubranie, rękawiczki, szalik i czapka.

  Wyjazdy ze szkoły Autosanem godz. 9.30, powroty około godz. 12,30. 

  Opiekunowie: wychowawczynie klas. 

  Uczniowie dożywiani w dniach wyjazdu na narty otrzymają gorący posiłek po powrocie z zajęć na świeżym powietrzu. 

   

  Uczniowie klas 2a i 3 zostali zgłoszeni do udziału w zajęciach nauki narciarstwa zjazdowego, które odbędą się w WOSiR "Szelment".

  Jako że klasa 2b uczestniczyła w roku 2019 w zajęciach nauki pływania, w roku 2020 takie lekcje nie mogły się odbyć z powodu pandemii koronawirusa, klasie 2a dziś rewanżujemy zaistniałe w poprzednich latach niedogodności.

   

  Z serdecznymi pozdrowieniami,

  Bożena Sobieszczańska 
  Dyrektor Szkoły

 • CIEKAWOSTKA

  12.02.2021 

  Palindrom liczbowy - dzisiejsza data 12-02-2021 czytana zarówno od lewej do prawej, jak i od prawej do lewej brzmi tak samo.​​​​​​​

  12022021 : 11 = 1092911

 • PARKOWANIE SAMOCHODÓW NA PLACU SZKOLNYM

  Aktualizacja 12.02.2021 r.

  Szanowni Rodzice i Klienci Szkoły!

  Bardzo proszę o niewjeżdżanie na plac szkolny i nieparkowanie samochodów przy budynku szkolnym - obowiązuje zakaz wjazdu na teren posesji szkolnej.

  Niewłaściwie zaparkowany samochód na placu szkolnym utrudnia kierowcom dowożącym/odwożącym dzieci do/ze szkoły wykonywanie manewru gminnymi środkami transportu. Stanowi też zagrożenie dla dzieci poruszających się po placu.

   

  Z poważaniem

  Bożena Sobieszczańska
  Dyrektor Szkoły

 • SZCZĘŚLIWY NUMEREK - E-DZIENNIK

  Drodzy Uczniowie i Rodzice!

  Od wczoraj 11 lutego 2021 r. w programie e-dziennik w każdy dzień roboczy w klasach 1 - 8 o godz. 23.00 jest losowany automatycznie przez Librus Synergia w danej klasie jeden Szczęśliwy numer (SN), obowiązujący w następnym dniu roboczym.

  Informacja o wylosowanym w klasie szczęśliwcu znajduje się na liście obecności przy danym uczniu (np. przy wylosowanym  nr 14 - symbol SN w zielonym kółku) oraz na stronie e-dziennika - jak na zdjęciu poniżej. 

  Regulaminy funkcjonowania dziennika elektronicznego i Szczęśliwego numerka zamieszczone są w zakładce E-DZIENNIK.

   

  Informujemy także, że od początku II półrocza br. szkolnego (08.02.2021 r.) w naszej szkole w kl. 1 - 8 obowiązuje tylko dziennik elektroniczny obsługiwany przez system Librus Synergia (wersja altum).

  Dziennik w formie papierowej nadal prowadzony jest w oddziale przedszkolnym. 

   

  W lutym 2021 roku do biblioteki szkolnej zakupiliśmy program e-biblioteka firmy Librus (kompatybilny z e-dziennikiem i e-sekretariatem), czytnik i kody kreskowe do książek, co znacznie uprości wypożyczanie publikacji, wykonywanie skontrum itp.

  E-biblioteka umożliwi czytelnikowi np. "zamówienie" książki na odległość.

  Pełne korzystanie przez uczniów, rodziców i pracowników szkoły z e-biblioteki nastąpi po zaimportowaniu do systemu wszystkich niezbędnych danych.

  Bardzo czasochłonne będzie wprowadzenie wszystich książek (ponad 7 tys. egzemplarzy), dlatego też czytelników bardzo prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość w oczekiwaniu na elektroniczne korzystanie z biblioteki.

 • BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

  09 lutego br. w ramach Europejskiego Dnia Bezpiecznego Internetu odbyło się wydarzenie online "Cyberbezpieczni" 

  bezpieczenstwo_w_internecie_-_wyklad_on-line.pdf

  które również dziś można obejrzeć na kanale YouTube https://www.youtube.com/watch?v=X9XYdAtBbzc

 • KONSULTACJE DLA KLASY 8 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

  Harmonogram_konsultacji_kl._8.doc

  Harmonogram_konsultacji_kl._8.pdf

  Chcąc skorzystać z konsultacji należy wypełnić oświadczenie. Oświadczenie należy przekazać nauczycielowi w dniu konsultacji.

  Oswiadczenie__-_konsultacje.doc

  Oswiadczenie__-_konsultacje.pdf

 • NOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ

  W zakładce PLAN LEKCJI znajduje się nowy rozkład zajęć, który będzie obowiązywał od dnia 08.02.2021 roku.

 • II półrocze roku szkolnego 2020/2021 - od 08 lutego 2021 r.

  Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie!

  Od poniedziałku br., tj. 08 lutego rozpoczynamy II półrocze roku szkolnego 2020/2021.

  Nastąpi zmiana tygodniowego rozkładu zajęć lekcyjnych. O zamieszczonym nowym harmonogramie w zakładce PLAN LEKCJI poinformujemy wkrótce na stronie głównej www szkoły.

  Wszystkim Dzieciom i Uczniom gratulujemy osiągnięć w I półroczu oraz życzymy powodzenia w nauce i zachowaniu w II okresie.

 • TU ZNAJDZIESZ POMOC - ULOTKA DLA UCZNIA

  Jeśli zmagasz się z trudnościami, ze smutkiem, stanami lękowymi czy z poczuciem osamotnienia – zadzwoń, poproś o pomoc albo zwyczajnie porozmawiaj.

  • 800 702 222 – linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego – całodobowa i bezpłatna pomoc psychologiczna  dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Czat i pomoc online dostępne na stronie: www.liniawsparcia.pl.
  • 116 123 – Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym prowadzony przez Instytut Psychologii Zdrowia, czynny codziennie w godzinach 14.00 – 22.00 (połączenie bezpłatne), www.116123.edu.pl.
  • 116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – bezpłatny, całodobowy telefon zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Można też pisać: www.116111.pl.
  • 800 080 222 – całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli.
  • 800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.15 – 20.00.
  • 800 120 002 – Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska linia” jeśli doświadczasz przemocy w rodzinie, skorzystaj z tej bezpłatnej i całodobowej linii wsparcia. Więcej na stronie internetowej www.niebieskalinia.org.
  • 22 594 91 00 – Antydepresyjny Telefon Zaufania Forum Przeciw Agresji – telefon dla osób chorujących na depresję oraz ich bliskich. Linię oraz forum internetowe,  dostępne na stronie www.forumprzeciwdepresji.pl, obsługuje lekarz psychiatra.
  • 22 484 88 01 – antydepresyjny telefon zaufania – ITAKA, czynny w poniedziałki i czwartki w godzinach 17.00 – 20.00.
  • 22 425 98 48 – Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna, czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00 – 20.00 oraz w soboty w godzinach 15.00 – 17.00.
  • 22 255 22 50 i 800 012 005 – Telefon Pogadania – uruchomiona na początku pandemii linia czynna w godzinach 12.00 – 20.00, wolontariusze z całej Polski odbierają telefony od wszystkich, którzy czują się samotni, mają trudności lub  potrzebę porozmawiania. Więcej na stronie internetowej: www.telefonpogadania.pl.
  • 508280652Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Suwałkach
 • Zajęcia Taekwondo

  Zapraszamy na zajęcia sportowe koreańskiej sztuki walki taekwondo w każdy wtorek i czwartek o godz. 14.45 począwszy od dnia 02.02.2021 r. Taekwondo to nie tylko sztuka walki, ale również doskonała forma rozwoju fizycznego. Poprzez trening uczniowie kształtują swój charakter, rozładowują napięcia emocjonalne, przezwyciężają swoje słabości, wzmacniają relacje z rówieśnikami. Sport w dobie pandemii to doskonały sposób na powrót do równowagi fizycznej i psychicznej dzieci i młodzieży.

 • Organizacja sprawdzianu próbnego z wydawnictwem Nowa Era - język obcy nowożytny

  Wykaz sal lekcyjnych na egzamin próbny z języka obcego nowożytnego w dniu 28.01.2021 r.

  NE_j.a.__j.r._Organizacja.pdf

 • AKTUALIZACJA - DOWOZY i ODWOZY DO/ZE SZKOŁY - 26 i 27 stycznia

  Drodzy Rodzice!

  W związku z silnymi opadami śniegu w dniu 26 stycznia br. (wtorek) gminne środki transportu nie kursowały.

  W środę 27 stycznia autobusy szkolne kursują zgodnie z harmonogramem.

 • Legitymacje służbowe nauczycieli

  Szanowni Nauczyciele!

  Istnieje możliwość wykonania nowej legitymacji służbowej nauczyciela. Zainteresowanych pedagogów prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły do dnia 27.01.2021 r. (środa).

  Z poważaniem

  Bożena Sobieszczańska
  Dyrektor Szkoły

 • Organizacja egzaminu próbnego ósmoklasisty z wydawnictwem Nowa Era

  Wykaz sal lekcyjnych na egzamin próbny z matematyki w dniu 27.01.2021 r.

  Matematyka_N_E_organizacja_egzaminu_probnego.pdf

  Uczniowie bez przedłużonego czasu pracy samodzielnie kodują arkusze we wszystkich wyznaczonych miejscach, natomiast dyslektykom kodowanie wykonuje nauczyciel.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Organizacja egzaminu próbego ósmoklasisty z wydawnictwem Nowa Era

  Wykaz sal lekcyjnych na egzamin próbny z języka polskiego w dniu 26.01.2021 r. (wtorek):

  NE_JP_organizacja_egzaminu_probnego_(1).pdf

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Jeleniewie
  ul. Suwalska 51
  16-404 Jeleniewo
  woj. podlaskie
 • sekretariat:
  (87) 568 30 33 lub 500 112 994

  księgowość, fax:
  (87) 568 30 29

Galeria zdjęć