MENU:

 • Ważny komunikat!!!

   W dniach 18-19.10.2021 r. wszystkie zajęcia pozalekcyjne (taekwondo, tenis stołowy, fitness, taniec) prowadzone w naszej szkole są odwołane.

 • WAŻNA INFORMACJA - aktualizacja: 15.10.2021 r. godz. 18.20

  Drodzy Uczniowie klas Va, VIIIa i VIIIb oraz Rodzice!

  W związku z pojawieniem się w naszej Szkole wirusa COVID-19 informuję, iż w dniach 18-22.10.2021 r. nie przychodzicie do Szkoły. Nauka w Waszych klasach we wskazanym wyżej tygodniu będzie odbywać się w formie zdalnej zgodnie z obowiązującym planem zajęć.

  Przypominam, iż jesteście objęci kwarantanną i tylko osoby w pełni zaszczepione i nieobecne w Szkole w dniu 12.10.2021 r. mogą przebywać w innym miejscu niż adres zamieszkania podany w dokumentacji szkolnej. 

  Uczniowie klas Va, VIIIa i VIIIb w pełni zaszczepieni mogą korzystać z nauki w formie stacjonarnej jak również uczestniczyć w Szkole w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych (dotyczy Uczniów zgłoszonych do konkursów) w dniach 18-22.10.2021 r. 

  Obiady dla wszystkich Uczniów klas Va, VIIIa i VIIIb w dniach 18-22.10.2021 r. zostały odmówione w GOPS i Restauracji "Pod Jelonkiem" w Jeleniewie.

  Rodziców prosimy o osobiste zgłaszanie zapotrzebowania na posiłek do Restauracji do 16.10.2021 r. (sobota). 

  Bardzo proszę wszystkich Uczniów (również Nauczycieli) o sprawdzenie w weekend aplikacji TEAMS oraz zgłaszanie ewentualnych problemów do wychowawcy klasy lub informatyka p. Tomasza Sawickiego. 

  Wszelkie wyjazdy zaplanowane w tych klasach w powyższym okresie zostają przełożone na dogodny termin.

  Wszystkim życzę dużo zdrowia i mam nadzieję, że w dniu 25.10.2021 r. spotkamy się w Szkole na zajęciach w formie stacjonarnej.

  Bożena Sobieszczańska 
  Dyrektor Szkoły 

 • MEDALE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W TAEKWONDO

  W dniu 09.10.2021 r. w Białymstoku odbył się turniej Huzar Taekwondo Festival, w którym udział wzięło czworo uczniów Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Jeleniewie na co dzień trenujących Taekwondo. 

  Reprezentacja w składzie: Magdalena Wysocka, Anna Maja Adamska, Wiktoria Truchan i Maciej Siłkowski zaprezentowała się wspaniale, każdy z zawodników wywalczył medal w swojej kategorii.

  Sukces jest tym większy, iż zawody miały rangę turnieju ogólnopolskiego.

  Klasyfikacja medalowa prezentuje się następująco: Magdalena Wysocka - srebro, Anna Maja Adamska - złoto, Wiktoria Truchan - brąz, Maciej Siłkowski - złoto.

 • KONKURS CZYTELNICZY "MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA"

 • WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

  Od 11 października 2021 r. rozpoczynamy szkolne eliminacje wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych w szkołach podstawowych.

  W naszej szkole uczniowie zgłosili się do konkursów z następujących przedmiotów nauczania: język rosyjski, język angielski, matematyka, język polski, informatyka.

  Stopień szkolny konkursu przeprowadzany jest w szkole, do której uczęszczają uczestnicy, stopnie rejonowy i wojewódzki organizowane będą w szkołach będących siedzibami poszczególnych stopni konkursu.

  Stopień szkolny konkursu rozpoczyna się o godz. 9.00 Na wykonanie zadań każdy uczeń ma 90 minut, do których nie wlicza się czasu poświęconego na czynności organizacyjne.

  W przypadku nieobecności zgłoszonych do konkursu uczestników, na żadnym etapie wojewódzkich konkursów przedmiotowych nie przewiduje się dodatkowych terminów konkursu.

  Przekazanie zaświadczeń laureatom konkursów odbędzie się w maju-czerwcu 2022 r.

   

  HARMONOGRAM WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

  ROK SZKOLNY 2021/2022

   

  Harmonogram_wojewodzkich_konkursow_przedmiotowych.pdf

 • Zajęcia taneczno-akrobatyczne

  rozpoczynają się 11.10.2021 r. (poniedziałek).

 • ZAJĘCIA ARCHEOLOGICZNE DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

  Bezpłatne zajęcia archeologiczne dla uczniów naszej szkoły. Poniżej harmonogram spotkań klasowych z osobami przeprowadzającymi zajęcia:

  1. Termin: 05.10.2021 r. – wykład

  - kl. III (2 i 4 godz. lekcyjna),

  - kl. IV (2 i 3 godz. lekcyjna),

  - kl. V (3 i 4 godz. lekcyjna).

  2. Termin: 06.10.2021 r. – wykład

  - kl. III (2 i 4 godz. lekcyjna),

  - kl. IV (2 i 3 godz. lekcyjna),

  - kl. V (3 i 4 godz. lekcyjna).

  W dniach 5 i 6 października 2021 r. zajęcia będą odbywały się w sali gimnastycznej i wybranej sali lekcyjnej.

  3. Termin: 09.10.2021 r. – Gra terenowa „Odnajdź swoją przeszłość” Ulotka-Jeleniewo.pdf
  Od godz. 11:00 do godz. 14:00 – wszyscy chętni uczniowie z całej szkoły (oddział przedszkolny i kl. I – VIII). W przypadku sprzyjającej pogody gra odbędzie się na boisku szkolnym. Jeśli pogoda nie dopisze na hali sportowej. Przyjazd i odjazd z zajęć we własnym zakresie.

 • Informacja do Uczniów i Rodziców

  Prosimy Dzieci i Uczniów o nakładanie maseczek ochronnych w autobusach szkolnych.

  W maseczki winni dziecko zaopatrzyć rodzice, nie kierowcy autobusów!

 • Ogólnopolska akcja Sprzątania świata na terenie SPK

  Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do akcji "Sprzątanie świata", jednak klasy IIA i IIB zrobiły to po raz pierwszy. Dzieci nie sprzątały placu szkolnego ani terenu wokół szkoły, bo tu zawsze jest czysto i ładnie. Ich zadaniem było uprzątnięcie terenu przydrożnego znajdującego się w sercu Suwalskiego Parku Krajobrazowego - na odcinku Wodziłki - Łopuchowo. Ta licząca 3,5 km trasa była zaśmiecona głównie puszkami, butelkami plastikowymi i szklanymi, ale znaleźliśmy też kołpak od samochodu, metalowe sitko, opakowanie po wędlinie, papierki po cukierkach i lodach. W sumie zebraliśmy aż 5 worków śmieci!

  Dzieci z dużym zaangażowaniem szukały i zbierały śmieci pozostawione przez drugiego człowieka. Mając na uwadze tegoroczne hasło "Myślę, więc nie śmiecę", szczególnie zachęcamy, aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych odpadów. Zanim wyrzucisz śmieć - zastanów się jaką szkodę wyrządzasz przyrodzie i sobie!

  Na koniec akcji odbyło się ognisko z kiełbaskami i ciepłą herbatą. Zdjęcia z wydarzenia znajdują się w Zakładce ALBUM FOTO.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w akcję!

 • Liga Mistrzów Informatyki

  W roku szkolnym 2021/22 w szkole będzie rozgrywana Liga Mistrzów Informatyki.

  Informacje zawarte są w regulaminie, dołączonym jako plik.

  Dodatkowe informacje można uzyskać u Pana Tomasza Sawickiego.

 • Konkurs Informatyczny Bóbr 2021

  Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Pod adresem http://www.bebras.org/ znajduje się strona Konkursu Bebras.Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół. Udział w Konkursie nie jest związany z żadna opłatą.

  Wszelkich informacji udziela i zapisy prowadzi Pan Tomasz Sawicki

 • ZEBRANIE RADY RODZICÓW

  23.09.2021 r. (czwartek), godz. 16.00, sala nr 8

  Porządek zebrania:

  1. Powitanie zebranych.
  2. Wybór Prezydium Rady Rodziców w roku szkolnym 2021/2022.
  3. Zaopiniowanie harmonogramu dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022.
  4. Zaopiniowanie Planu pracy szkoły na rok szkolny 2021/2022.
  5. Uchwalenie Programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły na rok szkolny 2021/2022.
  6. Przedstawienie sprawozdania finansowego za rok szkolny 2020/2021.
  7. Sprawy różne.

  Rada Rodziców w bieżącym roku szkolnym składa się z 14 członków.

  Serdecznie zapraszamy!

 • AUDYCJA MUZYCZNA PT. „Wikingowie i Indianie”

  Dnia 28.09.2021 r. (wtorek) o godz. 11.10 w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Jeleniewie odbędzie się audycja muzyczna pt. Wikingowie i Indianie”.

  Audycję wykonają artyści Agencji Muzycznej Arte – Muza z Białegostoku.

  Audycja adresowana jest do dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów z klas I – III szkoły podstawowej.

  Koszt: 4,50 zł od osoby.

 • Ogólnopolska akcja "Sprzątanie Świata"

 • FESTYN JAĆWIESKI Z PCK

  4 września 2021 r. opiekunowie i wolontariusze Klubu Wiewiórka i Szkolnego Koła PCK wzięli udział w akcji poświęconej warsztatom archeologii doświadczalnej w Szwajcarii koło Suwałk.

  Nabieraliśmy doświadczenia w prowadzonych działaniach Polskiego Czerwonego Krzyża: kwestowaliśmy zbiórkę dla osób potrzebujących, uczyliśmy się mierzyć ciśnienie, ale też uczestniczyliśmy w festynie, oglądaliśmy eksponaty, pracowaliśmy przy kole garncarskim, słuchaliśmy ciekawych opowieści o naszych przodkach Jaćwingach.

  Zebrane doświadczenia przekażemy pozostałym członkom Klubu Wiewiórka i SK PCK.

  Zdjęcia z festynu są zamieszczone w zakładce ALBUM FOTO.

 • Zajęcia taekwondo

  Zapraszamy na zajęcia sportowe koreańskiej sztuki walki taekwondo w każdy wtorek i czwartek o godz. 14.45. Taekwondo to nie tylko sztuka walki ale również doskonała forma rozwoju fizycznego. Poprzez trening uczniowie kształtują swój charakter, rozładowują napięcia emocjonalne, przezwyciężają swoje słabości, wzmacniają relacje z rówieśnikami. Sport to doskonały sposób na powrót do równowagi fizycznej i psychicznej dzieci i młodzieży.  

 • Dożywianie w roku szkolnym 2021/2022

  Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

  Dożywianie w naszej Szkole rozpocznie się już od 6 września 2021 r. (poniedziałek). Prosimy Rodziców o składanie wymaganej dokumentacji w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jeleniewie.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Jeleniewie
  ul. Suwalska 51
  16-404 Jeleniewo
  woj. podlaskie
 • sekretariat:
  (87) 568 30 33 lub 500 112 994

  księgowość, fax:
  (87) 568 30 29

Galeria zdjęć