MENU:

WYCIECZKI

Wyjazdy bliższe i dalsze 2019/2020

____________________________________________________________________________________________________________

Wycieczka szkolna - Bratysława, Wiedeń, Budapeszt, Zakopane - druga połowa maja 2020 r.

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie - poniżej prezentujemy Wam ofertę wycieczki szkolnej do Bratysławy, Wiednia, Budapesztu i Zakopanego.

Szczegółowych informacji udziela p. Brygida Konikowska.

Planowany termin wycieczki - druga połowa maja 2020 roku.

Oferta_wycieczki_dla_uczniow_SP_w_Jeleniewie.odt

_________________________________________________________________________________________________________

WYCIECZKA KLASY II DO KINA I BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W SUWAŁKACH - 25.11.2019 r

W dniu 25 listopada 2019 r. klasa II pojechała na wycieczkę do Suwałk. Najpierw dzieci udały się do kina Cinema Lumiere, gdzie obejrzały film animowany pt.: „Baranek Shaun. Farmagedon”. W filmie w bardzo zabawny sposób pokazano, że w życiu liczy się:  bezinteresowna pomoc, życzliwość, lojalność, więzy rodzinne i odwaga. Podczas seansu nikt się nie nudził.

O godzinie 11:00 rozpoczęły się zajęcia literackie w Bibliotece Publicznej w Suwałkach, które miały na celu  kształtowanie aktywnej postawy i wiary w siebie oraz rozwijanie umiejętności wypowiadania się na podstawie wysłuchanej baśni. Zajęcia nosiły tytuł: „W krainie króla Dardanela”. Dwoje prowadzących w ciekawy sposób zainspirowało uczniów i uczennice klasy drugiej do stworzenia sztuki teatralnej pt. „Król Dardanel chce się zmienić”. Dzieci wybrały role, wykonały papierowe kukiełki i zabawiły się w teatrzyk kukiełkowy.

Zdjęcia z wycieczki w ALBUMIE FOTO:

https://spjeleniewo.edupage.org/album/#gallery/514

Wychowawca: Anna Urynowicz

____________________________________________________________________________________________________

WYCIECZKA NA CMENTARZ WOJENNY W RUTCE - 30.10.2019 r.

Dnia 30.10.2019 r. uczniowie klasy VIIA uczestniczyli w porządkowaniu zabytkowego cmentarza z I wojny światowej w miejscowości Rutka.

Pogoda cały czas nam sprzyjała, więc po ciężkich pracach zorganizowaliśmy ognisko.

Więcej o cmentarzu na stronie https://pl.wikipedia.org/wiki/Cmentarz_wojenny_w_Rutce

Opiekunowie: Lucyna Jasionowska i Bożena Sobieszczańska

__________________________________________________________________________________________________________

WYCIECZKA DO MIDICENTRUM W SUWAŁKACH - 16.10.2019 r.

16 października 2019 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w multimedialnych zajęciach edukacyjnych w Midicentrum - ośrodku edukacyjnym Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

Zajęcia odbywały się w dwóch grupach. Grupa pierwsza zajmowała się robotyką i programowaniem, grupa druga zaś, najpierw oglądała i omawiała animacje poklatkowe na temat przyrody ożywionej i nieożywionej lasu, a następnie wspólnie wykonywała konstrukcję z klocków LEGO, która przdstawiała makietę lasu wraz z jego mieszkańcami. 

Obie grupy pracowały bardzo sprawnie i kreatywnie, wszyscy też wspaniale się przy tej pracy bawili. Na zakończenie zajęć uczniowie obu grup mogli zaprezentować efekty swojej pracy. Będzie je można już wkrótce oglądać również w naszej galerii zdjęć. 

Serdecznie zapraszamy.

Wychowawczynie: Elżbieta Jurewicz i Monika Okrągły

________________________________________________________________________________________________________________

II KONGRES MISYJNY DIECEZJI EŁCKIEJ - 19.10.2019 r.

Dziś uczniowie klas VIIa, VIIb i VIII naszej szkoły wzięli udział w II Kongresie Misyjnym Diecezji Ełckiej pod hasłem "Ochrzczeni i posłani w mocy Ducha".

Były spotkania z misjonarzami, Msza Święta i przepiękny spektakl ewangelizacyjny pt. "Zanieśmy Światu Miłość" w reżyserii ks. Mariusza Pawliny. Treścią spektaklu było zapewnienie, że na drogę każdy ochrzczony otrzymuje moc Ducha Świętego, zapewnienie obecności Jezusa Chrystusa i nieustanną opiekę Matki Najświętszej. Pod koniec Mszy Świętej byliśmy świadkami błogosławieństwa młodej kobiety udającej się na misje do Rumunii. W połowie dnia wszyscy uczestnicy spotkania zostali poczęstowani gorącym posiłkiem. Do Jeleniewa powróciliśmy ok. godz. 18.30, bogatsi o nowe doświadczenia.

https://spjeleniewo.edupage.org/album/#gallery/483

http://diecezjaelk.pl/misje-sa-sprawa-wiary-ii-kongres-misyjny-diecezji-elckiej/

https://radio5.com.pl/ii-kongres-misyjny-diecezji-elckiej/

https://misyjne.pl/misja/kongres-misyjny-w-diecezji-elckiej-misje-sa-sprawa-wiary-galeria/

https://oblaci.pl/2019/10/19/misje-sa-sprawa-wiary-kongres-misyjny-w-diecezji-elckiej/

____________________________________________________________________________________________________________________

Dnia 15.10.2019 r. uczniowie klas IIIa i IIIb wzięli udział w spotkaniu autorskim z p. Grażyną Serafin, pisarką dla dzieci, która należy do grona "Zasłużonych dla miasta Suwałki".
W czasie spotkania zaprezentowano dotychczasowy dorobek regionalnej autorki.
Ostatnia książka p. Serafin pod tytułem "10/100/300" nawiązuje do 10 wspaniałych postaci na 100-lecie odzyskania niepodległości Polski, w 300-setną rocznicę istnienia Suwałk.
Uczniowie mieli okazję zapoznać się z dokonaniami wybitnych, historycznych postaci. Niektórzy z nich są patronami suwalskich szkół.
Chętni uczniowie mieli możliwość zakupu w/w książki.
Organizatorem spotkania była biblioteka szkolna.

___________________________________________________________________________________________________________________

Wycieczka uczniów klasy IA i IB do gospodarstwa edukacyjnego "Miodoborze" w Motulach Starych

Nie lubimy, kiedy odchodzi lato, ale jesień to także piękna pora roku!

Mogli się o tym przekonać podczas wycieczki do gospodarstwa ekologicznego "Miodoborze" w Motulach Starych uczniowie klas pierwszych.  

Wrażeń było co niemiara!

Jechaliśmy bryczką na pole, gdzie sami zbieraliśmy ziemniaki, żeby je potem upiec w ognisku i zjeść - chrupiące i smaczne! Obserwowaliśmy różne zwierzęta, dzikie i hodowlane, a potem je karmiliśmy. Zwiedzaliśmy też całe gospodarstwo, a także oglądaliśmy zagrody dla zwierząt i dawne narzędzia rolnicze. Z zainteresowaniem słuchaliśmy też ciekawostek przyrodniczych, opowiadanych przez wspaniałych gospodarzy tej niezwykłej zagrody wiejskiej.

Podczas wycieczki nie zabrakło czasu na wesołe gry i zabawy na pięknym placu zabaw, pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz degustację pysznych ciasteczek i zdrowej, ziołowej herbatki, przygotowanej specjalnie dla nas przez gospodarzy. Na zakończenie wycieczki własnoręcznie wykonaliśmy "ziemniaczane ludki", które ozdobiliśmy kolorowymi piórkami. 

Pogoda była znakomita, humory dopisywały i wszyscy świetnie się bawiliśmy! Nasze wspomnienia z gościny w tym pięknym i magicznym miejscu, możecie zobaczyć na zdjęciach. 

Zapraszamy!

https://spjeleniewo.edupage.org/?#

Wychowawczynie: Elżbieta Jurewicz i Monika Okrągły

___________________________________________________________________________________________________________

Klasa VA na wycieczce w Midicentrum w Suwałkach - 01.10.2019 r.

1 października uczniowie klasy VA uczestniczyli w zajęciach "Języki świata" zorganizowanych przez MIDI CENTRUM w Suwałkach. Poznali historię powstania alfabetu Brailla oraz zapisywali za jego pomocą swoje imiona. Wzbogacili swoją wiedzę na temat języka migowego, a także języków innych narodów. Na zakończenie wszyscy uczniowie wzięli udział w ciekawym quizie, podsumowującym zdobyte wiadomości. Zajęcia dostarczyły uczniom innowacyjnych wiadomości, wykraczających poza program nauczania. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

https://spjeleniewo.edupage.org/album/#gallery/470

Wychowawczyni, nauczyciel języka angielskiego: Brygida Konikowska

_________________________________________________________________________________________________________________

6-latki oglądają spektakl teatralny w Suwalskim Ośrodku Kultury - 27.09.2019 r.

27.09.2019 r. nasze sześciolatki miały okazję obejrzeć spektakl teatralny z serii "Za Kurtynką" wykonany przez aktorów Teatru "Bajlandia" z Warszawy, a wystawiany w Suwalskim Ośrodku Kultury. 

"AWANTURKA Z LEŚNEGO PODWÓRKA" to pełna przygód i humoru bajka dla najmłodszych. Kolorowa i rozśpiewana w prawdziwie leśnej scenerii opierająca się na interakcji z dziećmi, które biorą czynny udział w przygodach leśnych bohaterów. Dzieci nauczą się od zwierzątek, że wzajemna miłość i szacunek są najważniejsze w życiu, a zgoda pozwoli przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. (...) Pełen przygód i humoru spektakl, ze świetnymi aktorami – zwierzakami - lalkami i mądrym finałem rozbawi każdego. I przy okazji czegoś ważnego nauczy!.

Zdjęcia ze spektaklu w albumie foto: https://spjeleniewo.edupage.org/album/#gallery/467

Wychowawczyni: Anna Patrycja Jabłońska

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Jeleniewie
  ul. Suwalska 51
  16-404 Jeleniewo
  woj. podlaskie
 • sekretariat:
  (87) 568 30 33 lub 500 112 994

  księgowość:
  (87) 568 30 29

Galeria zdjęć