SK PCK

Wielka lekcja historii

31 maja 2022 roku Szkolne Koło PCK zorganizowało spotkanie z Prezesem Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręg Ziemi Sejneńskiej płk Zw. Jarosławem Wojciechowskim oraz st. sierż. KOP Krzysztofem Galińskim. Obaj zaproszeni goście zaprezentowali wystawę pt.: „24 Baon Korpusu Ochrony Pogranicza Sejny”.

Następnie uczniowie klas VII i VIII wysłuchali prelekcji na następujące tematy:

1.      Odzyskanie niepodległości przez  Rzeczypospolitą Polską, a przede wszystkim przez Suwalszczyznę, Augustowszczyznę, Sejneńszczyznę.

2.      Rola Marszałka Józefa Piłsudskiego w odzyskaniu niepodległości przez Rzeczypospolitą Polską.

3.      Rola Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręg Ziemi Sejneńskiej.

4.      Pokaz filmu pt.: „Odzyskanie niepodległości przez Suwalszczyznę”

Na spotkanie przybyli również:

- Prezes PCK Powiatu Suwalskiego - Pan Jan Kiersztyn,

- pracownik biurowy PCK - Pani Lidia Gutowska

- członek zarządu PCK - Pan Marek Szczepankiewicz.

Prezes Zarządu PCK wręczył nagrody wyróżniającym się wolontariuszom oraz przekazał 4 plecaki z wyposażeniem dla osób najbardziej potrzebujących z naszej szkoły.

Cała akcja odbyła się na dużej hali sportowej z udziałem pani Dyrektor, opiekunów PCK oraz Pani Lucyny Jasionowskiej - nauczyciela historii oraz współorganizatora akcji.

Niewątpliwie była to bardzo udana akcja, przesycona treściami historycznymi i patriotycznymi. Wystawa składająca się z 17 plansz została jeszcze w naszej placówce i służy do podniesienia świadomości historycznej dla uczniów i pracowników szkoły.

Prezes Zarządu PCK Pan Jan Kiersztyn w ramach docenienia wkładu pracy Szkolnego Koła PCK i opiekunów zaprosił całą społeczność szkolną i gminna na piknik, który odbędzie się 1 lipca 2022 r. na terenie boiska szkolnego.

Zdjęcia z akcji w ALBUMIE FOTO.

Akcja charytatywna "Wielkanocny Zajączek"

Szkolne Koło PCK i Szkolny Klub "Wiewiórka" zachęcają do wsparcia akcji "Wielkanocny Zajączek". Jej ideą jest pomoc w organizacji Świąt Wielkanocnym biednym rodzinom.

Produkty żywnościowe o długim terminie ważności oraz środki czystości i środki higieniczne prosimy przynosić do szkoły (do punktów zbiórki przy szatni lub przy oddziale przedszkolnym) do 26 marca 2021 r. (piątek).

Dziękujemy za wszelkie dary!!

Organizator akcji: Anna Jabłońska

Spotkanie kl. I-III z pracownikami Policji nt."BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

24 września 2020 r. na szkolnym boisku odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z pracownikami Policji nt: "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY". Z uczniami rozmawiali - aspirant Wojciech Waszkiewicz oraz Pani Anna Niewiadomska. Po części teoretycznej odbyły się zajęcia praktyczne z prawidłowego zachowanie się na jezdni, przechodzenie na drugą stronę z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji.
Spotkanie zorganizowało Szkolne Koło PCK.
Dziękujemy za zdobycie i utrwalenie cennych informacji.
Zdjecia ze spotkania znajdują się w zakładce ALBUM FOTO.

Obchody 10-lecia Szkolnego Koła PCK - 04.12.2019 r.

4 grudnia w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Jeleniewie odbyło się niecodzienne święto – obchody 10-lecia powstania Szkolnego Koła PCK.

Na to święto przybyli zaproszeni goście z Zarządu Rejonowego PCK w Suwałkach, funkcjonariusze Policji, ratownicy medyczni oraz z wizytą studyjną – wolontariusze ze Szkolnego Koła PCK z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Suwałkach.

Odbyły się pokazy udzielania pierwszej pomocy, pogadanki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz zapoznanie się z historią powstania Czerwonego Krzyża w formie prezentacji multimedialnej.

Impreza przebiegała w niezwykle uroczystym charakterze. Była to okazja do zaprezentowania 10-letniego dorobku Szkolnego Koła PCK, który jest niezwykle bogaty i ciekawy.

Zostali też docenieni opiekunowie Koła.

Zdjęcia z uroczystości znajdują się w Albumie Foto.

_____________________________________________________________________________________________________________

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Dnia 24 października członkowie Szkolnego Wolontariatu i PCK, jak co roku porządkowali nieodwiedzane groby na cmentarzu w Jeleniewie i zapalili na nich znicze. Warto tu wspomnieć o odwiedzonym przez nich miejscu pochówku dwóch rodzin, które zginęły tragicznie podczas drugiej wojny światowej. PAMIETAMY!!!

Akcja "Dziady" 14-15.11.2019 r.

Członkowie Szkolnego Koła PCK w roku szkolnym 2019/2020:

Urynowicz Małgorzata

Bułajewska Patrycja

Konikowska Julia

Konikowski Kacper

Członkowie Szkolnego Koła PCK w roku szkolnym 2017/2018:

Waszkiewicz Zofia

Siłkowska Julia