Zespoły zadaniowe

MENU:

Projekt "Akademia Mistrzów Pływania - edycja 2019" Projekt "Akademia mistrzów pływania 2017" Program dla szkół 2019/2020 Projekt "Akademia mistrzów narciarstwa zjazdowego 2019" Projekt "Akademia mistrzów narciarstwa zjazdowego 2018" Projekt "Akademia mistrzów narciarstwa zjazdowego 2017" Światowy Dzień Zdrowia 2017 Światowy Dzień Zdrowia 2016 Trzymaj Formę 2018/2019 - informacje o programie, harmonogram realizacji programu Trzymaj Formę - informacje dla uczniów i rodziców Światowy Dzień Rzucania Palenia 2018 Światowy Dzień Aids Profilaktyka - odporność na antybiotyki Aktywnie w przyszłość - pilotaż edukacyjny Z pasją przez życie Nauka przez zabawę Oddział Przedszkolny Gmina Jeleniewo rozwija edukację przedszkolną Projekt "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki" Program Laboratoria Przyszłości Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę 2021/2022

Projekty i programy

Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę 2021/2022

Relacja z wycieczki do Trójmiasta i Malborka

Grupa 40 uczniów  udała się na wycieczkę do Trójmiasta oraz Malborka. Pierwszego dnia, zaraz po przyjeździe do Gdańska, przespacerowaliśmy się przez Stare Miasto do Muzeum Poczty Gdańskiej. Pan przewodnik zapoznał uczestników z historią tego miejsca, co wzbudziło ogromne zainteresowanie uczniów.

Kolejny dzień był dość bogaty w atrakcje. Rozpoczęliśmy od zwiedzenia Stoczni  Gdańskiej. Poznaliśmy historię powstania Solidarności w Polsce. Mieliśmy możliwość wejścia do sali, w której odbywały się Porozumienia Sierpniowe, jak również podziwiania panoramy Gdańska z tarasu widokowego na 6 piętrze.

Kolejnym miejscem, które mieliśmy możliwość poznać był Gdańsk- Oliwa- zespół  pocystersko- katedralny. Wspaniały park, przepiękna katedra oraz koncert organowy, którego mieliśmy przyjemność wysłuchać dostarczył nam niezapomnianych emocji.

Drugi dzień zakończyliśmy wizytą w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Uczniowie mieli możliwość poznania największych osiągnięć polskiej nauki. W Centrum Nauki Experyment znajduje się interaktywna wystawa, która zapewnia przestrzeń do twórczych eksperymentów. Tu zrodziła się w uczniach fascynacja nauką.

Trzeci dzień rozpoczęliśmy od rejsu statkiem na Westerplatte. Spacer brzegiem morza do pomnika bohaterów  -obrońców wybrzeża- podczas słuchania historii tego miejsca, początku II wojny światowej oraz bohaterskiej postawie naszych rodaków wzbudzał w nas smutek oraz pogłębił wiedzę poznaną podczas lekcji.

Kolejnej, żywej lekcji historii dostarczyła nam wizyta w Zamku Krzyżackim w Malborku. Możliwość ujrzenia eksponatów i komnat w połączeniu ze wspaniałą opowieścią pana przewodnika, niewątpliwie pasjonata historii, bardzo przybliżyła nam tamte czasy.

Wycieczka dostarczyła nam niesamowitych przeżyć i emocji. Były to wspaniałe, niezapomniane lekcje.

Na potwierdzenie dołączamy fotorelację w ALBUMIE FOTO.

Opiekunowie wycieczki: Brygida Konikowska, Zdzisław Borowski, Lucyna Jasionowska

____________________________________________________________________________________________

Wycieczka do Białegostoku i Tykocina

3 czerwca (piątek) uczniowie klas: IIa, IIb, IIIa oraz IIIb (3 os.) - łącznie 40 osób udało się na wycieczkę do Białegostoku i Tykocina.

Zaraz po przyjeździe do Białegostoku, obejrzeliśmy w Białostockim Teatrze Lalek spektakl pt. "Kaszalot". Następnie zeszliśmy do Piwnicy Lalek, gdzie mogliśmy podziwiać zbiór ponad 1000 lalek, które wystąpiły w repertuarze Białostockiego Teatru Lalek. Wszystkie lalki i dekoracje zostały wykonane ręcznie. Najstarsze lalki pochodzą z lat 60. XX wieku. Nie brakuje tu kostiumów i całych fragmentów dekoracji, które niejednego widza przeniosą w świat przeszłości. To istny labirynt, po którym można krążyć, oddawać się wspomnieniom, ale też rozkoszować się prawdziwymi dziełami sztuki.

Następnie z Białegostoku udaliśmy się do niedalekiego Tykocina. To tu przebywali wielokrotnie królowie oraz książęta polscy. Duża liczba zabytków, a przede wszystkim zachowany oryginalny układ przestrzenny miasta, z widoczną do dzisiaj granicą części żydowskiej, z oryginalną synagogą (muzeum) powoduje, że miasto jest niezwykle urokliwe i ciekawe do zwiedzania. My, razem z panią przewodnik zwiedziliśmy Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej, rynek w Tykocinie z pomnikiem Stefana Czarnieckiego (znanego nam z "Mazurka Dąbrowskiego" :) "Jak Czarniecki do Poznania po szwedzkim zaborze, dla ojczyzny ratowania wrócim się przez morze ..."), wielką synagogę, pod którą mogliśmy zakupić ręcznie wyrabiane pamiątki oraz Zamek w Tykocinie.

Zamek w Tykocinie znajduje się on kilkaset metrów od Placu Czarnieckiego, na prawym brzegu Narwi, a został zrekonstruowany i w dalszym ciągu jest odbudowywany dzięki prywatnemu inwestorowi. Mieści się w nim hotel, restauracja oraz muzeum, którego zwiedzanie, umożliwia poznanie nie tylko historii zamku, ale i Tykocina.

Po obiedzie na zamkowej restauracji udaliśmy się z powrotem do Białegostoku, tym razem do Epi-Centrum Nauki. To miejsce, w którym nauka spotyka się z zabawą, rozbudza się nasza kreatywność i ciekawość świata. Przez 1,5 godziny mogliśmy dotykać, próbować, testować, doświadczać, eksperymentować, główkować i sprawdzać. Było naprawdę warto!

 

Wycieczka dostarczyła nam niesamowitych przeżyć i emocji. Były to wspaniałe, niezapomniane chwile. Szczegóły w Albumie Foto.

Anna Jabłońska

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Jeleniewie
    ul. Suwalska 51
    16-404 Jeleniewo
    woj. podlaskie
  • sekretariat:
    (87) 568 30 33

    księgowość:
    (87) 568 30 29

Galeria zdjęć