Wyniki ewaluacji zewnętrznej Szkoła Podstawowa - 2016/2017

Raport_z_ewaluacji_zewnetrznej.pdf

Ewaluacja zewnętrzna jest elementem systemu nadzoru pedagogicznego, zatwierdzonego rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2015 r. Ma na celu gromadzenie informacji na temat jakości pracy szkół i funkcjonowania systemu edukacyjnego. Ministerstwo zdefiniowało konkretne wymagania wobec szkół, dotyczące różnych dziedzin: od wyników nauczania, przez rozwijanie aktywności uczniów, współpracę z rodzicami i środowiskiem lokalnym, po organizację pracy (ich pełna lista dostępna jest na stronie www.npseo.pl).

Ewaluacja zewnętrzna w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” odbyła się w okresie 27 marca 2017 r. - 7 kwietnia 2017 r. w zakresie wymagań:
1. Kształtowane są postawy i respektowane normy społeczne,
2. Szkoła wspomaga rozwój uczniów z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji.

Ewaluację przeprowadził zespół wizytatorów ds. ewaluacji z Kuratorium Oświaty w Białymstoku Delegatura w Suwałkach, który przez kilka dni przyglądał się naszej placówce. Wizytatorzy starali się uzyskać pełny obraz funkcjonowania Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Jeleniewie w zakresie wyżej wymienionych wymagań. Przeprowadzili rozmowy z dyrektorem, nauczycielami i pracownikami niepedagogicznymi szkoły, uczniami i rodzicami, partnerami szkoły i organem prowadzącym szkołę (przedstawicielami instytucji i organizacji, z którymi szkoła na co dzień współpracuje). Chcieliśmy wspólnie zastanowić się nad tym jak układa się nasza współpraca, jak widziana jest nasza szkoła w środowisku i co możemy robić lepiej lub inaczej.

Wstępne wyniki ewaluacji zewnętrznej zostały zaprezentowane Radzie Pedagogicznej dnia 12 kwietnia 2017 r.

W chwili obecnej oczekujemy na Raport. Uzyskane wyniki pomogą nam wzmocnić i rozwijać naszą szkolną społeczność.

Opracowała:

Bożena Sobieszczańska