1% dla szkoły

Zespół Szkół w Jeleniewie współpracuje ze Stowarzyszeniem Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła”. W ramach zawartej umowy w roku 2012 Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła” przekazała Zespołowi Szkół w Jeleniewie kwotę w wysokości 3610,88 zł (słownie: trzy tysiące sześćset dziesięć złotych 88/100). Dotację wykorzystaliśmy na zakup mebli (stolików i krzeseł) do klasopracowni w której uczą się uczniowie z klasy szóstej (w czasie składania wniosku kl. piąta). Dotychczasowe meble, w które była wyposażona klasopracownia były bardzo stare, zniszczone i wyeksploatowane. Zakupione meble posiadają certyfikaty i możliwość regulacji wysokości blatu stolika i siedziska krzesła. 15 uczniów z drugiego etapu edukacyjnego korzysta z mebli dostosowanych do ich wzrostu. Dotacja przyczyniła się do rozwiązania problemu związanego z umeblowaniem klas w nowoczesne i dostosowane do wzrostu uczniów meble.