KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY
VI BIEGU PRZEŁAJOWEGO „POKONAJ SZURPIŁY”
Organizatorzy :
- UKS Szelment przy Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Jeleniewie
Termin i miejsce:
Bieg odbędzie się w dniu 6 czerwca 2018r. (środa) w Jeleniewie. Zbiórka przy Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Jeleniewie o godzinie 9:00. Następnie przemarsz na miejsce zawodów. Otwarcie godz. 9:45. Start o godz. 10:00.
Uczestnictwo :
Biegi rozegrane zostaną w następujących kategoriach :
* Szkoły Podstawowe (dziewczęta, chłopcy) – klasy IV-VI (rocznik 2005 i młodsi)
* Gimnazja (dziewczęta, chłopcy) – klasa VII SP i II, III Gimnazjum (rocznik 2004-2002)
* Bieg Otwarty (kobiety, mężczyźni)
Prawo startu mają uczniowie posiadający aktualne badania lekarskie lub grupę dyspanseryjną A ,Bk , zgodę rodziców (dotyczy osób niepełnoletnich), oraz wszyscy chętni.
Zgłoszenia :
Zgłoszenie (potwierdzenie) do udziału w zawodach należy przesłać na adres Zespołu Szkół w Jeleniewie spjeleniewo@onet.pl tel. 087 568 30 33 lub do nauczyciela w-f Artur Apalko artur.apalko@gmail.com nr tel. 602 771 222 w terminie do 05.06.2018r..
Nagrody :
Zwycięzca i zwyciężczyni biegu otwartego otrzymają puchary.
Indywidualnie w każdej kategorii za miejsca I – III medale i dyplomy.
Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy znaczek.
Wśród uczestników, którzy ukończą bieg rozlosowane będą upominki.
Sprawy różne :
Udział w zawodach na koszt własny lub organizacji zgłaszających.
Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu kradzieży , uszkodzenia lub zgubienia sprzętu przez
uczestników. Wszelkie sprawy sporne i nie ujęte w niniejszym regulaminie rozstrzyga organizator.
Pezentacja multimedialna na konkurs "Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych"
Szkola_Podstawowa_im._Danuty_Siedzikowny_Inki_w_Jeleniewie.pps
HARMONOGRAM ZAJĘĆ Z ROBOTEM MBOT
1 lekcja – IVB
3 lekcja – IVA
4 lekcja – III A SP
5 lekcja – VI
6 lekcja – IVA
7 lekcja – II B G
1 lekcja – VA
2 lekcja – III B SP
3 lekcja – III G
4 lekcja – I B SP
5 lekcja – VII
6 lekcja – IVB
7 lekcja – II A G
6 lekcja – IVA
7 lekcja – II B G
5 lekcja – I A SP
6 lekcja – IVB
7 lekcja – II A G
1 lekcja – II SP
Poniedziałek i piątek w godzinach 7.30 do 8.15.
Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci 6-letnich na spotkanie w sprawie organizacji oddziału przedszkolnego - grupa 6-latków w roku szkolnym 2018/2019 w naszej szkole. Zebranie poprowadzą Dyrektor Szkoły i Wójt Gminy Jeleniewo.
17 maja 2018 r. (czwartek), godz. 16.00, sala nr 8
Kolejni zwycięzcy konkursu matematycznego - Kangur Matematyczny 2018:
1/ kategoria "Maluch" (kl. III sp):
- Marta Rytwińska - 73,25 pkt - wyróżniona
- Gabriel Banaszewski - 71,25 pkt - wyróżniony
2/ kategoria "Maluch" (kl. IV sp):
- Jan Sawicki - 101 pkt - wyróżniony
3/ kategroia "Benjamin" (kl. VI sp):
- Wojciech Sawicki - 131,25 pkt - wynik bardzo dobry
- Bartosz Sawicki - 97,25 pkt - wyróżniony
Zakresy_punktow_-_Kangur_Matematyczny_2018.docx
Składamy ogromne gratulacje uczniom, nauczycielom przygotowującym do konkursu i rodzicom dzieci.
Dnia 17.05.2018 r. o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas gimnazjalnych.
W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele:
Spotkanie odbywa się w ramach projektu
„Dobry zawód – fajne życie”
Zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Jeleniewie do udziału w drugiej edycji Konkursu Piosenki Obcojęzycznej.
Regulamin:
Dnia 25.05.2018 r. (piątek) o godz. 10.10 w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Jeleniewie odbędzie się spektakl pt. „Uzależnienia internetowe”.
Spektakl zostanie wystawiony przez Fundację „SPOTKANIA” ze Ścibowa gm. Jeleniewo.
Spektakl adresowany jest do uczniów z klas III – VII szkoły podstawowej i klas II – III gimnazjum.
Udział w przedstawieniu jest bezpłatny.
Dnia 21.05.2018 r. (poniedziałek) o godzinie 8.20 w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Jeleniewie odbędzie się audycja muzyczna pt. „O smutnym Mollu i wesołym Durze”.
Audycję wykonają artyści Agencji Muzycznej Arte – Muza z Białegostoku.
Audycja adresowana jest do dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów z klas I – III szkoły podstawowej.
Koszt: 3,00 zł od osoby.
Dnia 27 kwietnia 2018 r. dwoje dziecie z Oddziału Przedszkolnego dla dzieci 5-letnich w Jeleniewie - Gabriela Juśkiewicz i Małgorzata Aneszko otrzymały podziękowania za udział w XIX Powiatowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej "Mama, tata i ja" organizowanym przez Starowstwo Powiatowe w Suwałkach i Świetlicę Gminną w Wiżajnach.
Serdecznie gratulujemy Gabrysi i Małgosi odwagi, a rodzicom życzymy dalych sukcesów swoich pociech.
Poniżej przedstawiamy filmik z występu naszych przedszkolaków w piosence pt. "Kaczka Dziwaczka".
https://drive.google.com/open?id=1bpzPOZiCQlcFt9hBiXxtAegaVbJlOa6h
Dnia 02.05.2018 r. uczennica klasy I b naszej szkoły - Wiktoria Truchan otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. "Na harcerskim szlaku 100 lat temu i dziś".
Wiktorii i jej rodzicon serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.
Zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się w zakładce Album Foto.
Wyniki konkursu pt. „PŁAZY WOKÓŁ NAS”.
16 kwietnia br. w siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu odbył się finał konkursu wiedzy „Płazy wokół nas”, którego organizatorem był Suwalski Park Krajobrazowy. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy na temat płazów, poznanie płazów żyjących w najbliższej okolicy, a także przełamanie uprzedzeń oraz kształtowanie pozytywnego stosunku do tej grupy zwierząt Konkurs skierowany był do uczniów klas: V- VII szkół podstawowych. Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem pań: Aldony Faleckiej, Lucyny Jasionowskiej oraz Moniki Okrągły. Do finału konkursu zakwalifikowało się 25 uczniów ze szkół podstawowych w Wiżajnach, Jeleniewie, Przerośli, Pawłówce i Rutce-Tartak, którzy zostali wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach szkolnych spośród 83 uczestników konkursu. Finał konkursu składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczestnicy rozwiązywali test składający się z 25 pytań dotyczących biologii, środowiska życia, znaczenia, zagrożeń oraz ochrony płazów. Natomiast w części praktycznej mieli za zadanie rozpoznać płazy występujące na terenie SPK na podstawie zdjęć oraz ich głosów. Laureatami konkursu zostali: Wyróżnienia otrzymali: Laureatom oraz uczniowi wyróżnionemu w konkursie, a także przygotowującym uczniów do konkursu pedagogom bardzo serdecznie gratulujemy. Dziękujemy też pracownikom Suwalskiego Parku Krajobrazowego za zorganizowanie konkursu propagującego wiedzę na temat płazów żyjących na naszych terenach. |
List Posła Rzeczypospolitej Polskiej Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
Zapraszamy wszystkich do wysłuchania pieśni i piosenek patriotycznych.
2/ Hymn Polski (1901) - Najstarsze wykonanie Mazurka Dąbrowskiego
5/ Mazurek 3 Maja - Witaj majowa jutrzenko
8/ Tu wszędzie jest moja Ojczyzna
10/ KWIATY_POLSKIE_(Dla_Polonii_na_calym_swiecie).mp4
Obraz Jana Matejki "Konstytucja 3 Maja 1791 roku" powstał w setną rocznicę Konstytucji 3 Maja. Choć ostateczne prace nad nim zostały zakończone w październiku 1891 r., to już na obchody jubileuszowe można było zaprezentować go publicznie. Obecnie znajduje się w galerii Zamku Królewskiego w Warszawie.
Obraz ten nosi (jak wiele innych dzieł Matejki) bogaty przekaz i opowieść historyczną. Dowiadujemy się z niego nie tylko o głównych bohaterach sejmowego uchwalenia Konstytucji, ale również o ponadczasowych postawach Polaków.
Wielki tłum wypełnił tego dnia ulicę świętojańską w Warszawie, będącą najkrótszą drogą z Zamku Królewskiego do kolegiaty św. Jana - kościoła parafialnego królewskiej siedziby. Ten właśnie moment uchwycił mistrz Jan Matejko na obrazie namalowanym w 1891 r.
Co widzimy na tym przedstawieniu? Wielu osobom wydaje się, że centralną postacią jest Stanisław August Poniatowski. Nawet Jacek Kaczmarski w utworze "Krajobraz po uczcie" śpiewał "na rękach niesiony uśmiecha się król", jednak bohaterem tym jest Stanisław, ale Małachowski. Ten wybitny polityk, marszałek Sejmu Wielkiego, dzierży w swej prawej dłoni tekst ustawy zasadniczej, w lewej zaś laskę marszałkowską. Obok niego, również na ramionach, niesiony jest Kazimierz Nestor Sapieha, marszałek litewski. Za nim na własnych nogach kroczy Andrzej Zamoyski, który dokonał kodyfikacji prawa Rzeczypospolitej, wspierający się ramieniem na Stanisławie Staszicu, który był nauczycielem dzieci Zamoyskiego.
Tymi, którzy dzierżą na swych ramionach Małachowskiego, są posłowie ziemi krakowskiej Aleksander Linowski oraz poznańskiej Ignacy Zakrzewski. W ten sposób symbolicznie uhonorowane są Małopolska i Wielkopolska.
Król Stanisław August Poniatowski namalowany jest w lewej części obrazu. Został ujęty w momencie wchodzenia na stopnie kościoła, niezgodnie z prawdą historyczną ubrany w czerwony płaszcz koronacyjny. W drzwiach kościoła witają go księżna kurlandzka Dorota Biron i morganatyczna żona władcy, Elżbieta Grabowska.
Po lewej stronie Poniatowskiego zauważyć możemy dziewczynę w żółtej sukni - to córka prezydenta Warszawy, Marianna Dekert, której ojciec (Jan) znajduje się na lewo od niej (pochylony). Co prawda sam Dekert już wtedy nie żył, ale Matejko chciał zaznaczyć jego rolę w wymuszeniu na Sejmie Wielkim prawa o miastach - zasadniczej z punktu widzenia cywilizacyjnego ustawie regulującej prawa mieszczan.
Charakterystyczną postacią na koniu jest szwoleżer Józef Poniatowski, bratanek króla. Ten wybitny dowódca odegra ważną rolę podczas wojny w obronie Konstytucji, a na początku XIX wieku zasłynie jako znakomity wojskowy i pierwszy cudzoziemiec uhonorowany tytułem marszałka Francji. Zginie w wodach Elstery w 1813 r.
W czarnej sutannie pośrodku obrazu znajduje się również Hugon Kołłątaj, myśliciel oświeceniowy, który odegrał znaczącą rolę przy pisaniu oraz uchwaleniu Konstytucji. Kilka dni wcześnie przyjął obywatelstwo miasta Warszawy. W późniejszych latach zapisze się w historii jako wybitny znawca geologii. To on jako pierwszy określi jasno pojęcie czasu geologicznego.
Dramatyczna scena rozgrywająca się na pierwszym planie miała faktycznie miejsce. Poseł ziemi kaliskiej Jan Suchorzewski, przeciwny uchwaleniu Konstytucji próbował sterroryzować zgromadzonych grożąc zabiciem swego wyrywającego się syna. Rękę z nożem powstrzymuje Stanisław Kublicki - jeden z najaktywniejszych reformatorów Sejmu Wielkiego. Karty wysypujące się z kieszeni Suchorzewskiego to aluzja do przekupstwa, jakiemu się poddał ze strony posła rosyjskiego.
27 kwietnia 2018 r. (piątek) w naszej szkole odbędą się obchody kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Program uroczystości:
1/ 8.30 - 9.30 - Msza św. w kościele parafialnym w Jeleniewie,
2/ 9.30 - 9.40 - złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w jeleniewskim parku,
3/ 9.50 - 10.50 - akademia w hali sportowej szkoły.
Po części artystycznej odbędą się dalsze zajęcia, zgodnie z rozkładem.
W dniu tym wszystkie dzieci i uczniów obowiązuje strój galowy.
Na uroczystość serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną i gminną.
Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w przedsięwzięciu polegającym na wystroju w barwy biało-czerwone sal lekcyjnych i wejść do budynku szkolnego w związku ze zbliżającymi się świętami majowymi i setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy udekorować okna we wszystkich salach lekcyjnych. W niektórych już pojawiły się barwy biało-czerwone.
Terminarz prac:
1/ wykonanie dekoracji - do 11 maja 2018 r. (piątek),
2/ opracowanie prezentacji i umieszczenie jej na stronie szkoły - do 14 maja (poniedziałek),
3/ przesłanie prezentacji do Kuratorium Oświaty w Białymstoku - do 16 maja (środa).
Zapraszamy serdecznie Rodziców i innych mieszkańców gminy Jeleniewo do pomocy w dekorowaniu w narodowe barwy budynku szkolnego.
Przedstawiamy prezentację z ubiegłego roku szkolnego: Zespol_Szkol_w_Jeleniewie.ppsx
Kolejne dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych ustalone w naszej szkole (dla wszystkich dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów kl. I-VII i II-III gimnazjum) to:
- 30 kwietnia (poniedziałek),
- 2 maja (środa),
- 4 maja (piątek).
Wszystkim dzieciom, uczniom i nauczycielom życzymy miłego odpoczynku. Do zobaczenia w szkole w poniedziałek 7 maja.