MENU:

Aldona Falecka

Koło miłośników książek

Drodzy uczniowie!

    Przygotowałam kilka pozycji, które warto przeczytać. Myślę, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

"Ryba o imieniu Fabian."  autor E. Karlsson - to historia dziewczynki, która szuka przyjaciół.Książka porusza problem relacji z rówieśnikami.

"Lustrzanna.Zimowe zaręczyny.  Ch. Dabos - magiczny świat pełen przygód i niebezpieczeństw, gdzie toczy się walka o wpływy i władzę. Świetna książka.

"Mała wojna". K. Ryrych - to opowieśc o czasach, w których ważna była bezinteresowna pomoc, za którą samemu można bylo stracić życie.

"Strasznowiłka i dzika zima". J. Bauer - tytułowa Strasznowiłka to mała dziewczynka, bardzo zadziorna.Ciekawie opowiedziana historia.Mnóstwo przygód, świetnej zabawy i dużo humoru.

"Bajka o rybaku i rybce". A. Puszkin - stara bajka, której przesłanie jest nadal aktualne.Pokazuje, jak często człowiek goni za materialnym szczęściem kosztem najbliższych.Klasyczny utwór rosyjski.

Zachęcam do podzielenia się z innymi wrażeniami z przeczytanej książki.Ja również będę ciekawa Waszych opinii, które możecie wysyłać na aldonafalecka@wp.pl

Życzę miłej lektury i serdecznie pozdrawiam.

18.03.2020r.

________________________________________________________________________________________________________

    Chętnym uczniom proponuję przygotowanie prezentacji multimedialnej "Zaprezentuję Ci moje ulubione książki". Przedstawcie swoje ulubione książki, takie, które wywarły na Was największe wrażenie, najbardziej utkwiły w pamięci lub, które przeczytaliście przebywając w domu w czasie pandemii.

Życzę powodzenia i pozdrawiam.

25.03.2020r.

______________________________________________________________________________________________________

Drodzy uczniowie!

Przygotowałam kilka minirecenzji książek, które mam nadzieję wzbudzą Wasze zainteresowanie i zachęcą do czytania. 

Gordon Korman  "Nienauczalni"  - to opowieść o nastolatkach, którzy w życiu mają pod górkę. Książka przestrzega przed szufladkowaniem i pochopnym ocenianiem innych. Pokazuje, że z wielu sytuacji jest wyjście, a życiowe i szkolne niepowodzenia wcale nie decydują o tym, jakim kto jest człowiekiem i kim zostanie w przyszłości.

Delia Owens "Gdzie śpiewają raki" - ciekawie napisane czytadło, które zwraca uwagę na silne więzi człowieka z przyrodą i mówi o braku tolerancji w stosunku do tych, którzy mają swoją receptę na życie.

Ryrych Katarzyna "Bachor" - opowieść o trudnym dojrzewaniu, odnajdywaniu drogi do siebie samego. Książka pokazuje, że można czuć się samotnym, mając wielu ludzi wokół.

Zuzanna Orlińska "Pisklak" - wzruszajaca opowieść o dojrzewaniu, rozstaniach, tęsknocie i wyborach życiowych.

Dagmar Bach "Cynamon, chłopaki i ja" - intrygująca powieść młodzieżowa, pełna humoru, niespodzianek i problemów typowych dla wieku dojrzewania. Jest w niej miejsce na pierwszą miłość i związane z nią rozterki.

Miłej lektury.

1.04.2020r.

 

______________________________________________________________________________________________________

DRODZY UCZNIOWIE !

    Zachęcam do korzystania z niżej podanych stron, które oferują bardzo duży wybór darmowych książek i audiobooków.

https://www.legimi.pl  - serwis oferujący ebooki i audiobooki w abonamencie, odpowiedział na apel Fundacji Powszechnego Czytania i dołączył do projektu #TerazCzasNaCzytanie. w ramach tej akcji Legimi udostępnia za darmo książki dla dzieci i młodzieży;

https://www.chmuraczytania.pl;

https://www.polska-poezja.pl - serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube;

https://audio-bajki.pl - nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube;

https://bajkowisko.pl - serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci.

Pozdrawiam

 

 

 

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Jeleniewie
  ul. Suwalska 51
  16-404 Jeleniewo
  woj. podlaskie
 • sekretariat:
  (87) 568 30 33 lub 500 112 994

  księgowość, fax:
  (87) 568 30 29

Galeria zdjęć